محمدشهرسلام: مدیرکل بهزیستی البرز گفت: همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر، ساختمان اولین اورژانس اجتماعی محمدشهر در محله ولدآباد افتتاح شد.

حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز در آیین افتتاحیه اولین اورژانس اجتماعی محمدشهر گفت: اورژانس اجتماعی یکی از راه‌های مقابله و کنترل آسیب های اجتماعی در جامعه است که منطقه محمدشهر فاقد آن بود و اکنون با افتتاح این مرکز با تماس تلفنی و حضوری شهروندان می‌توانند از خدمات آن بهره ببرند.

او افزود: اورژانس اجتماعی دارای سه ویژگی تخصصی بودن و به موقع حضور داشتن و در دسترس بودن است که با اطلاع رسانی شهروندان چه حضوری و چه با تماس تلفنی با شماره صدو بیست و سه، هم ر پایگاه و هم تیم های سیار متشکل از روانشناس، مددکار اجتماعی ارائه خدمات خواهند کرد.

حیدری در ادامه گفت: هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان برای بهره برداری از این ساختمان از محل بازآفرینی بافت‌های فرسوده انجام شده است.

مقدم رئیس اورژانس اجتماعی کرج هم با اشاره به حضور یک تیم سیار دونفره در گذشته از کرج برای خدمات رسانی به مراجعات و تماس های تلفنی با اورژانس اجتماعی در محمدشهر گفت:این تیم دونفره مختصر خدماتی را به این مناطق ارائه می‌کردند و با توجه به حجم گسترده کار و درخواست شهروندان این شهر نیازمند چنین مرکزی برای ارائه خدمات جامع تر به مردم محمدشهر بود.

او افزود: با افتتاح این مرکز دو تیم سیار و تیم مداخله در بحران آماده ارائه خدمت هستند که در زمینه های کودک آزاری، همسر آزاری، زنان و دختران در معرض آسیب، سالمند و معلول آزاری وخشونت های خانگی و نیز مواردی که در خصوص آسیب‌های اجتماعی است فعال خواهند بود.

انتهای خبر/.

عنوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :