محمدشهرسلام: محمد مهرزاد، نایب رییس شورای اسلامی محمدشهر به خبری منتشر شده مبنی بر اینکه «زمینی برای ساخت مدرسه در البرز وجود ندارد» واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار محمدشهرسلام سه روز پیش بود که رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز اعلام کرده بود: در حال حاضر ۲۷ میلیارد تومان اعتبار بمنظور احداث مدرسه در اختیار داریم ، اما زمینی برای ساخت نداریم ، که این امر نیازمند اهتمام ویژه شهرداری ، اداره کل راه و شهرسازی و نهادهای مرتبط است.

محمدرضا اسپرورین در نشست شورای آموزش و پرورش البرز توضیح داده بود که: مسوولان استان برای گرفتن ۲۰ میلیارد بودجه باید بارها به پایتخت  رفت و آمد و رایزنی کنند اما اکنون  ۲۷ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت کلاس درس در البرز به همت والا و نگاه معنوی و ملی خیران مدرسه ساز وجود دارد اما زمین موجود نیست.

گفتنی است در همین ارتباط محمد مهرزاد، نایب رییس شورای اسلامی محمدشهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری محمدشهر سلام عنوان کرد: هم اکنون دو قطعه زمین در محمدشهر با کاربری آموزشی آماده واگذاری به آموزش و پرورش و همچنین مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز است.

در همین زمینه شایان ذکر است که پیش از این و در دوره قبلی شورای شهر بیژن بابایی(رییس وقت پارلمان شهری) در پاسخ به سوال شهروندی مبنی بر چرایی کمبود مدرسه در این شهر اظهار کرده بود: در این مورد شدیداً از آموزش و پرورش گله داریم چراکه ما تمام تلاش خود را انجام دادیم ولی آنها به هیچ وجه با مدیریت شهری همکاری نمی کنند.

حال به نظر میرسد با این اعلام آمادگی از سوی مسئولان شهر محمدشهر زمان و فرصتی مغتنم دست داده است تا آموزش و پرورش استان البرز و شهرستان کرج هم دست در دست مهرورز خیرین محترم مدرسه ساز دهد که شاید از این طریق باری از دوش مشکلات حاد حوزه آموزشی در شهر ۱۴۰ هزار نفری محمدشهر کم شود.

تهیه و تنظیم: سعید پورمند
عنوان
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :