محمدشهرسلام: امام جمعه محمدشهر  در مراسم عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته شهر ضمن تقدیر از خدمات کم نظیر و مثال زدنی خدام‌الحسین (ع) موکب جوادالائمه محمدشهر در مراسم پیاده روی اربعین اظهار داشت: خدمات موکب جوادالائمه  در مراسم اربعین همانند خورشید درخشش داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری محمدشهرسلام، «حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی» ضمن بیان مطلب فوق افزود: باعث افتخار است که آیت الله حسینی همدانی -نماینده ولی فقیه در استان البرز- نیز اخیراً از خدمات رسانی موکب جوادالائمه محمدشهر در مراسم اربعین تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه محمدشهر  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به مناسب قرار گیری در آستانه ایام عزاداری رحلت حضرت پیغمبر(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) افزود: در روزهای پیش رو به انتهای ماه صفر نزدیک می شویم ولیکن نباید با تمام شدن ایام محرم و صفر تقویت هیئات و جلسات مذهبی را فراموش کنیم.

رؤیای داعش برای خراسان!

میراحمدی همچنین در مراسم عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته محمدشهر با استناد به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) در باب اینکه «همواره مسلمانان از صدر اسلام آغازگر جنگ و حمله به کفار و دشمنان نبوده اند و صرفاً این جنگها در جهت گسترش اسلام و به دلیل ممانعت کفار از این گسترش به وقوع پیوسته است» ابراز کرد: این رفتار مسلمین تا به امروز هم ادامه داشته است و مثلا جمهوری اسلامی ایران ، هیچگاه خواهان جنگ با دیگر کشورها نبوده است و همانطور که تاریخ شاهد است در جنگ با عراق نیز ما آغازگر جنگ نبودیم.

امام جمعه محمدشهر  تصریح کرد: مردم ما بایستی توجه داشته باشند که اگر رشادتهای غیورمردان و فداکارانی همچون سردار قاسم سلیمانی نبود ، معلوم نبود که گروه هایی تندرویی همچون داعش که در روزهایی ادعای حکومت بر خراسان و نابود کردن عتبات عالیات و مرقد امام رضا(ع) را داشتند چه بر سر کشورمان و همچنین کشورهای مظلوم دیگر می آوردند.

وی در همین ارتباط و با اشاره به این مطلب که «امروز امنیت در تمام دنیا بهم ریخته و وجود امنیت در ایران دشمنان را بهت زده کرده است» اضافه کرد: حال که دشمنان و استکبار جهانی نمی توانند در ایران نفوذ کنند وضعیت  کشورهایی چون لبنان و عراق را برهم میزنند تا شاید زحمتی ایجاد کنند اما غافل از اینکه مقاومت اسلامی همواره پیروز است.

 «حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی» در همین زمینه و با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی(ره)  پس از حادثه عبرت انگیزه ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ که در سخنانی ماندگار فرمودند: “آیا جز این بود که یک دست غیبی در کار است؟ چه کسی هلی کوپترهای آقای کارتر را ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شن‌ها ساقط کردند. شن‌ها مامور خدا بودند، باد مامور خداست”  تصریح کرد: خداوند همواره با مسلمین است.

خبرنگار: سعید پورمند

عنوان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :