محمدشهرسلام: فردی که در پوشش سایت دیوار با خرید ۱۵ تن خرما از یک تاجر در محمدشهر کرج ، اقدام به ارائه چک جعلی به مبلغ یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال کرده بود، دستگیر شد.

‌سرهنگ محمد نادربیگی ، رئیس پلیس آگاهی استان البرز در هیمن ارتباط و درگفتگو با ایرنا اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری با چک تضمینی جعلی از کلانتری ۲۵ محمدشهر به پلیس آگاهی استان البرز، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
شاکی در تحقیقات اولیه ماموران اظهار داشت که در کار خرید و فروش خرما است و چندی پیش اقدام به درج آگهی تبلیغاتی برای فروش خرما در سایت دیوار می کند که فردی پس از مشاهده آگاهی طی تماس و قرار ملاقات به سردخانه وی در محمدشهر مراجعه و ۱۵ تن خرما را به مبلغ یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال خریداری کرده و در ازای پرداخت وجه یک فقره چک بین بانکی به وی می دهد.

 شاکی زمانی که برای وصول چک به بانک مراجعه می کند به علت جعلی بودن چک دستگیر و پس از طی مراحل قانونی با ضمانت آزاد شده و بر علیه صاحب چک اعلام شکایت می کند.
ماموران پلیس با انجام اقدامات پلیسی و استعلام های صورت گرفته مطلع شدند که چک متعلق به یک شرکت صنعتی بوده که از سوی افراد کلاهبردار مورد سوء استفاده قرار گرفته است که با تلاش شبانه روزی و اقدامات گسترده پلیسی متهم شناسایی و تحت کنترل نامحسوس کارآگاهان در نهایت مخفیگاه وی  دستگیر شد.
متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از تاجر خرما با استفاده از سایت دیوار و دادن چک جعلی به تشکیل یک باند سه  نفره کلاهبرداری به روش اسکیمر نیز اعتراف کرد که با تلاش کارآگاهان طی چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند .

انتهای پیام/.

عنوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :