محمدشهرسلام : مدرسه خیرساز زنده یاد حاج محمد پورکاشانی با حضور مسؤولین استانی در محمدشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی محمدشهرسلام ، پیش از ظهر دیروز و در مراسمی با حضور  نماینده کرج در مجلس، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان و اصحاب رسانه دبستان خیرساز زنده یاد محمد پورکاشانی در محمدشهر به بهره برداری رسید.

 این واحد آموزشی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان که ۵۰ درصد آن از اعتبارات دولتی و ۵۰ درصد از اعتبارات خیری است ساخته شده و دارای ۶ کلاس درس، ۴ اتاق اداری، نمازخانه و کتابخانه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز در همین ارتباط توضیح داد: سالانه ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزان استان از طریق مهاجرت یا ورودی های کلاس اولی افزوده و موجب می شود هر سال ۴۰۰ تا ۵۰۰ کلاس درس ایجاد کنیم.

وی اذعان کرد: ۴۸ درصد مدارس در استان البرز به صورت دوشیفته فعالیت می کنند و تراکم دانش آموزی کلاس ها که نباید بیش از ۲۴ نفر باشد، به ۳۵ تا ۴۵ نفر می رسد که غیراستاندارد است. به دلیل کمبود سرانه فضای آموزشی در استان، بسیاری از فضاهای اداری و سالن های چند منظوره مدارس به کلاس درس تبدیل شده اند تا کمبود کلاس تا حدودی رفع شود.

وی افزود: دو و نیم میلیارد تومان از این اعتبارات برای تعمیرات ۶۲ مدرسه و بخش آزمایشگاهی، کارگاهی، کلاسی و ورزشی) در نظر گرفته و هزینه ای بالغ بر هفت و نیم میلیارد تومان صرف خرید تجهیزات مدارس شد که نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ برابر بوده است.

به گفته دلاوریان، آسفالت سه هزار مترمربع و ایزوگام ۶۲ هزار مترمربع از مدارس نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است. یکی از این ۱۶ پروژه ای که مهر امسال تحویل آموزش و پرورش البرز شد، مدرسه خیرساز پورکاشانی است که امروز افتتاح می شود.

انتهای پیام/.

عنوان

این خبر را به اشتراک بگذارید :