محمدشهرسلام: رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محمدشهرگفت: شهروندانِ محمدشهری در صورت مشاهده مار در محل زندگی با آتش نشانی تماس بگیرند.

محمد مهدی نژاد در گفتگو با محمدشهر سلام، در همین باره  خاطرنشان کرد:از ابتدای امسال تاکنون گزارش مشاهده مار مربوط به حیوانات وحشی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی وخدمات ایمنی محمدشهرگزارش میشود که ۴مورد آن ورود مار به منازل بوده است.

وی افزود: بیشترین موارد اعلام ورود مار به منازل در سال‌های گذشته وامسال مربوط به فصل بهار و اوایل تابستان بوده که این حیوان برای رسیدن به غذا و شرایط بهتر، محل زندگی خود را تغییر می‌دهند.

مهدی نژاد اضافه کرد: در چند روز اخیر شاهد افزایش بیش از حد انتظار گزارش مشاهده مار در منازل مسکونی ‌بوده‌ایم که این امر می‌تواند ناشی از بارندگیهای ابتدای سال و گرم شدن هوا در ماه جاری باشد که باعث روی آوردن مارها به محل‌های نمناک و خنک در واحدهای مسکونی شده است.

رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری محمدشهر با بیان اینکه اغلب مارهای گرفته شده سمی نبودند، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با مار ضمن حفظ خونسردی با فاصله گرفتن از محل، بدون هیچ اقدام اضافی با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند.

 وی بیان کرد: متأسفانه در مواردی علاوه بر چند مورد گزارش به آتش نشانی  شهروندان از روی ترس و وحشت اقدام به کشتن مار کرده‌اند.

رئیس آتش نشانی وخدمات ایمنی محمدشهر گفت:  آتش‌نشانی پس از به دام انداختن مار با هماهنگی آنها را تحویل موسسه سرم سازی ودر صورت بدام افتادن سایرحیوانات وحشی آنها را تحویل محیط زیست می نمایند.

وی در پایان نیز یادآور شد: بهار فصل فعالیت دوباره مارها پس از خواب زمستانی است، پس‌ در مواقع طبیعت‌گردی مراقب مارها باشید.

انتای پیام/.

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :