محمدشهرسلام: امام جمعه محمدشهر به افزایش برنامه های خبری صدا و سیما با موضوعاتی نظیر کلاهبرداری، دستگیری دزدان و اشرار، و پخش مکرر اخبارِ اختلاسگری انتقاد کرد و افزود: یعنی در این کشور صرفاً اعمال نادرست انجام می شود؟ چرا از این همه اتفاقات خوب ، خوبی ها، رشادتها و اقدامات مثبت برنامه های کمتری پخش می کنید؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی محمدشهرسلام ، «حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی» امام جمعه محمدشهر ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و همچنین شهادت تنی چند از نیروهای خدوم نظامی در حادثه سقوط هواپیما در فرودگاه فتح گفت: مسلما با وجود جمعیتِ بیش از ۸۰ میلیونی کشورمان، وقوع جرم و جنایت و سوء استفاده از سوی برخی از افراد اجتناب ناپذیر است.

حجت الاسلام میراحمدی ادامه داد: و بی تردید بایستی اقدامات تشکیلات قضایی و عوامل سازمان بازرسی و اطلاعات در جهت کاهش و بازدارندگی هرگونه ناهنجاری اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باشد و البته آگاهی رسانی در خصوص این مسائل به آگاهی مردم نیز منجر می شود.

وی اضافه کرد: ولیکن وقوع تعدادی جرم دلیل نمی شود که در کشور فقط دزدی و سوء استفاده رخ می دهد؛ در نتیجه صدا و سیما بایستی در پوشش اخبارِ خوب و مثبت نیز فعالیت بیشتر و بهتری داشته باشد.

امام جمعه محمدشهر  در مراسم عبادی – سیاسی نمازجمعه محمدشهر و در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث تحریم و اثرگذاری آن برروی معیشت اقشار مختلف جامعه، از ضعفِ آینده نگری برخی از دولتمردان نیز انتقاد کرد و گفت: چرا مسئولین و دولتمردان ما _با وجود سفارشهای اکید رهبری مبنی بر استقلال اقتصادی کشور و عدم وابستگی به بیگانگان، – نباید از سالهای پیش این وضعیت را پیش بینی می کردند تا امروز به سبب وابستگی و واردات برخی از اقلام، معیشت مردم به تنگنا و سختی نیفتد؟

وی ضمن بیان این مطلب که «خوب است که دولتمردان ما، همت نیروهای دفاعی در خودکفایی در صنایع دفاعی را الگوی خود قرار دهند» افزود: گویا با استقلال اقتصادی کشور منافع برخی به مخاطره می افتد، از این روست که متأسفانه همواره شاهدیم گروهی می خواهند این موضوع را القا کنند که ما بدون آمریکا نمی توانیم زندگی کنیم.

میراحمدی در انتهای سخنان خود نیز ضمن اشاره به فرا رسیدن سوم بهمن ماه- سالروز بسته شدن فرودگاه مهرآباد به دستور بختیار برای جلوگیری از ورود امام(ره) -و همچنین واقعه پل شهدای جعفرآباد در اوایل انقلاب، عنوان کرد: خوشبختانه محمدشهری ها سهم خوب و تأثیرگذاری در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی دارند.

خبرنگار: سعید پورمند

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :