محمدشهرسلام / یادداشت : این روزها در یکی از کانالهای تلگرامی که در شهر محمدشهر فعالیت دارد ، «خالکوبی و تاتو(تتو)» به عنوان خدمات خاص، جدید و لوکس به محمدشهریان عرضه می شود و به نوعی استفاده از آن از طریق انتشار آگهی بیشتر مد می شود و رواج پیدا می کند.

نکته قابل ملاحظه دیگر این است که مخاطب وقتی از طریق لینک ارائه شده در کانال مورد نظر وارد «کانالِ تاتو» می شود می تواند تصاویرِ مدلها و نمونه های ارائه شده را مستقیما از رویِ اندامِ برهنۀ بانوان مشاهده کند.

در همین ارتباط شاید بیراه نباشد که از مدیریت این کانال پرسید: به نظر شما محمدشهر در آینده ای نزدیک ، خالکوبی و تاتو را به عنوان کالای فرهنگی خود به استان البرز و فراتر از آن به ایران و جهان عرضه خواهد کرد، یا اینکه در فکرِ اقدام دیگری در این مورد است؟

و سوال دوم اینکه: به نظر شما و با توجه به تلاشهای شما در عرصه آگاهی رسانی و فرهنگسازی، کسانی که در محمدشهر دست اندر کار امور فرهنگی هستند می توانند کالاها و خدمات فرهنگی دیگری را در رقابت با فعالیتهایی نظیر «آموزش انواع تاتو صورت و بدن»  داشته باشند؟

روایت یک تناقضِ آشکار

البته گویا کانالِ مورد نظر طی انتشار خبری با تیتر : «اتفاقی عجیب در تهران/ کلاس طراحی با قوانین لس‌آنجلسی!» که به تازگی منتشر کرده است خود نیز از انجام هر اقدام تبلیغی و درآمدزایی با توسل به هر گزینۀ نابهنجاری رضایت ندارد.

در متنِ خبر یاد شده می خوانیم:« به تازگی در تهران و برخی شهرهای دیگر، کلاس‌های آموزشی طراحی برگزار می‌شود که موازین شرعی و حجاب در آن‌ها معنایی ندارد. این موسسات نه‌تنها از رفتارخود ابایی ندارد بلکه از این هنجارشکنی برای تبلیغ در فضای مجازی استفاده و درآمدزایی می‌کنند!»

حالا به نظر دور از منطق نیست از مدیر محترم کانالی همچون این کانال تلگرامی که بالأخره هرچه باشد روزانه با شهروندان یک شهر ارتباط دارد، پرسید: « اگر حفظ و صیانت از موازین شرعی و حجاب برای شما در اولویت قرار دارد چرا خودتان اقدام به انتشار مطالبی نظیر مطلبی که حاوی فرهنگسازی برای خالکوبی(برهنگی) است می کنید؟»

به راستی و بالأخره کدام درست است؟ : رواجِ خالکوبی و تتو یا نقدِ «هنجارشکنی در فضای مجازی به بهانه کسب درآمد» ؟

هشدار بهداشتی

البته فارغ از حوزه فرهنگ و فرهنگسازی گفتنی است که مسئولین ذیربط با حوزه بهداشت نیز ضمن هشدار در مورد انجام خالکوبی و تاتوی غیر بهداشتی این مسئله را از جمله عوامل انتقال هپاتیت ویروسی دانست.

بنابر توضیحات متخصصین، ناخالصی های سمی که جوهر مربوط به تاتو (خالکوبی) را تشکیل می دهند می توانند در داخل بدن به شکل نانوذرات حرکت کرده و بر غده های لنفاوی تاثیر گذارند.

به گزارش مهر، محققان هشدار می دهند یک تاتو دائمی می تواند نانو ذرات سمی را به داخل بدن منتقل کند، و منجر به بزرگ شدن مزمن غده های لنفاوی- بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن- شود.

تقدیر و تشکر

شایان ذکر است که پایگاه خبری «محمدشهرسلام» همواره از تمامی کسانی که در حوزه اطلاع رسانی شهری (چه رسمی و چه غیر رسمی) در محمدشهر و سایر شهرهای استان البرز تلاش می کنند تقدیر و تشکر می کند و امیدوار است این حوزه روز به روز غنی تر و قویتر شود.

نگارنده: سعید پورمند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :