محمدشهرسلام: صحن علنی شورای شهر محمدشهر امروز  نیز  همانند جلسه گذشته، بحث و بررسی موضوعِ «اعمال افزایش مبلغ سهام شهرداری محمدشهر یا عدم افزایش این سهام در سازمان همیاری شهرداریهای استان البرز» را با حضور نماینده ای از سازمان مذکور پیگیری کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری محمدشهرسلام طبق توضیحات اعضای شورا و نیز مهدی آقابراری (معاون سازمان همیاری شهرداریهای استان البرز) پیش از این و در سنوات گذشته  از سوی شهرداری محمدشهر مبلغی معادل ۴۰ میلیون تومان جهت امتیاز سهام به این سازمان واریز شده است.

بنابر توضیحات مهدی آقابراری (نماینده حضوریافته سازمان همیاری شهرداریهای استان البرز در صحن علنی شورای شهر) در طرح جدید نیز مقرر شده است مبلغ سهام محمدشهر به رقمی معادل ۲۵۰ میلیون تومان ارتقاء پیدا کند.

طبق توضیحات مطرح شده در صحنی علنی شورای شهر گویا قرار است از طریق جمع آوری مبالغی(سهام) از شهرداری هایی نظیر : کرج، فردیس و محمدشهر، هم وضعیت مدیریتی سازمانِ فوق الذکر تقویت شود و هم مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) کرج به جهت نقصانهای مدیریتی و اقتصادی پیش آمده اخیر از طریق این همیاری ها کاهش پیدا کند.

گفتنی است آقابراری در همین رابطه از افزایش و ارتقای سهام شهرداری کرج به چند میلیارد تومان خبر داد.

در همین زمینه گفته می شود بیمارستان امام خمینی(ره) کرج به دلیل مشکلاتی که وجود داشت به مزایده گذاشته و سرانجام با مبلغ ۲۱۷ میلیارد تومان واگذار شده است.

بنابر این گزارش، البته شورای شهر محمدشهر لایحه مربوط به این ارتقای سهام را مصوب نکرد و همچین انتقاداتی از جمله «مشخص نبودن عایدی این سهامها برای شهرداری محمدشهر» را به آن وارد کرد.

محمد کورانی – عضو شورای شهر محمدشهر- در همین رابطه عنوان کرد: ما هم علاقه مند هستیم که مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) کرج بزودی مرتفع شود و روند بهبود وضعیتِ اقتصادی و معیشتی کارکنان آن نیز هرچه سریعتر به نتایج مثبت منتهی شود، ولیکن بایستی توجه داشت که مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان برای شهرداری ای همچون شهرداری محمدشهر مبلغ بالایی است زیراکه این شهرداری با مشکلات عدیده مالی روبروست.

*خبرنگار: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :