محمدشهرسلام: رییس  آتش نشانی شهرداری محمدشهر با اشاره به حادثه تلخ ساختمان پلاسکو تهران که سالروز آن مصادف با ۳۰دیماه است خاطر نشان کرد: تجربه به ما گوشزد می کند که هزینه برای تقویت تجهیزات ایمنی در واقع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و با سرمایه گذاری ثابت می توان سالیان سال ایمن زندگی کرد.

رییس اداره آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری محمدشهر در گفتگو با خبرنگار محمدشهرسلام ضمن اعلام مطلب فوق افزود: بر همین اساس خوشبختان این روزها شاهد تقویت و خرید تجهیزات جدید برای آتش نشانی محمدشهر بوده ایم.

محمد مهدی نژاد در همین رابطه اضافه کرد : علاوه بر لوازم خریداری شده، تجهیزات آتش نشانی دیگری نیز در دست خرید و اقدام است که انشاءلله در سال آینده (۹۸)به تجهیزات و ناوگان این مجموعه اضافه خواهد شد.

«در یکسال اخیر مشکل خاصی نداشته ایم»

مهدی نژاد در ادامه توضیح داد: خوشبختانه در این یکسال اخیر با توجه به تجهیز و امکانات آتش نشانی  و زحمات دوستان و همراهان، مشکل خاصی در زمینه حوادث نداشتیم. حضور به موقع نیروهای آتش نشانی در مواقع آتش سوزیها و تلاش بی وقفه در مهار آتش کار بزرگ و ستودنی است و امیدواریم خداوند اجر اخروی و پاداش بسیار عظیمی را برای این عزیزان رقم بزند چنانکه خود در قرآن و پیامبران ما در احادیث به آن اشاره کرده اند.

وی در ادامه نیز از زحمات و پیگیریهای شهردار و اعضای شورای شهر در زمینه خرید این تجهیزات تقدیر کرد و عنوان کرد: خرید تجهیزات جدید، بخش عمده ای از مشکلات ما در جهت کمبود تجهیزات لازم را شامل می شد که خوشبختانه بعد از مدت زمان طولانی این اتفاق خوب برای آتش نشانی شهرداری محمدشهر رخ داد.

به گفته رییس  آتش نشانی شهرداری محمدشهر تعدادی ماسک تنفسی ضد دود ،۲۰ دست لباس عملیاتی ضد حریق ، ۳۰عدد فلش هود یا مقنعه (سرپوش) ضد حریق؛۸ دستگاه اکسیژن کامل تنفسی ،، دستکش ضد حریق ، موتور برق ۷۵۰۰kv، اره موتوری؛ از جمله شاخص ترین این تجهیزات بوده اند.

این مسئول در پایان نیز از نگاه و مساعدت و حمایت ویژه ای که شهردار واعضای شورای شهر به مقوله آتش نشانی و تجهیز این مجموعه دارند خبر داد و در این باره گفت: بر خودوظیفه میدانم به حکم آیه قرآنی  «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» از همه عزیزان تشکر وسپاسگزاری نمایم واز مردم خوب وفهیم شهر بخواهم که آتشنشانها را ازدعای خیرشان محروم نسازند.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :