محمدشهرسلام: امام جمعه محمدشهر  در مراسم عبادی – سیاسی نمازجمعه محمدشهر نسبت به پیامدهای منفی مهریه های سنگین در زندگی زناشویی هشدار داد و بر همین اساس بر ازدواج ساده و پایدار تأکید کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی» در نخستین خطبه نمازجمعه محمدشهر ضمن ابراز مطلب فوق افزود:به تجربه ثابت شده است وقتی برای ازدواج مهریه های معمولی درنظر گرفته می شود زوجین شاهد زندگی پایدارتری خواهند بود زیراکه مهریه های بالا هوس برانگیز است و فرد را به بهانه برخورداری از امکانات مالی بیشتر و بهتر به سمت طلاق پیش می برد درصورتی که مهریه معمولی کاملا برعکس عمل می کند و بازدارنده است.

وی در ادامه سخنان خود درخصوص مسئله ازدواج ساده و پایدار اضافه کرد: آنچه مسلم است در خلال زندگی زناشویی اختلاف هم پیدا می شود ولیکن باید توجه کرد که وجود صبر و حوصله است که همین اختلافات را به سمت زندگی پُر ثمر هدایت می کند؛ یعنی همان چیزی که بهتر است با نگاه به زندگی قدیمی ترهایمان(پدر و مادرها) که ازدواج پایداری داشته اند الگوی زندگی خود قرار دهیم.

امام جمعه محمدشهر  در خطبه دوم نمازجمعه نیز ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله سید محمود شاهرودی – رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از دانشجویان در پی حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی ، از سالروز هفتم دی ماه به عنوان تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) یاد کرد.

به گفته «حجت الاسلام والمسلمین میراحمدی» بی سواد ماندن در دورانی که نظام جمهوری اسلامی ایران موفق شده است آموزش و پرورشی رایگان را به ثمر برساند امری غیرقابل توجیه است.

رقص دشمن بر روی جنازه ها…

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز به در پیش بودن سالروزحماسه۹دی ، روز بصیرت ومیثاق امت با ولایت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه فعالیتهای فرهنگی و مردمی شهروندان محمدشهر در آستانه این روز چشمگیر است و البته این فعالیت انقلابی در تمامیِ عرصه های اینچنینی از محمدشهرها که بیش از ۲۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند بعید نیست و مسلما این حمیت و همت انقلابی در روز ۹ دی با مجدداً متجلی خواهد شد.

امام جمعه محمدشهر  اظهار داشت: حماسه۹دی به واقع روز ذلت و خواری آمریکا در منطقه بوده و هست و حتی تا امروز هم ادامه داشته است تا جایی که می بینیم این روزها رییس جمهوری آمریکا وقتی به کشوری وارد می شود از او استقبال که نمی شود هیچ، بدرقه اش هم با موشک انجام می شود.

میراحمدی خاطرنشان کرد: در ایام فتنه ۸۸ قریب به یکسال کشور معطل مانده بود و متأسفانه سردرمداران این فتنه گری حتی هنوز هم حاضر به عذرخواهی از خانواده هایی که جوانان خود را در آن ایام از دست دادند نیستند بلکه به لجاجت هایشان نیز ادامه می دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: به واقع اگر توطئه شوم دشمنان در آن سال به نتیجه رسیده بود شاهد بودن رقص دشمن بر روی جنازهای بچه هایمان دور از انتظار نبود. در نتیجه حماسه عظیم ۹ دی عهد و میثاقی دوباره است ، روز خواری دشمنان، روز بصیرت و بصیرت افزایی ، و روز طنین انداختن فریادِ : «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»

تهیه و تنظیم خبر: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :