محمدشهر سلام: مشکلات و مسائل شهری ساکنان محمدشهر با حضور شهردار و اعضای شورای شهر، مسئولین ادارات گاز، آبفا، برق و نیروی انتظامی در مسجد جامع این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری محمدشهرسلام، برخی از شهروندان در این نشست که شامگاه دیروز(چهارشنبه) به مدت ۲ ساعت برگزار شد به بیان برخی از مشکلات و درخواست‌های خود پرداختند که بعضی از مهمترین آنها به همراه خلاصه ای از پاسخ مسئولین مربوطه به‌قرار ذیل بود:

  • درخواست ساماندهی وضعیت نابسامان(تعریض و تسهیل عبور و مرور) در خیابان قدیمی بختیاری

   پاسخ: به گفته شهردار محمدشهر طرح ساماندهی این خیابان تهیه و نهایی شده است و عملیات اجرایی آن نیز از ابتدای سال آتی آغاز خواهد شد.

  • درخواست نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر محمدشهر 

  پاسخ: در دست اقدام مرجع ذیربط قرار گرفت.

  • درخواست رفع بوی تعفن فاضلاب در خیابان شهید دستغیب

پاسخ: بنابر توضیحات کورانی-عضو شورای شهر- در حال حاضر مقرر شده است که این مهم توسط رهاسازی آب در لوله فاضلاب این خیابان برطرف شود.

 

  • درخواست استقرار شبکه فاضلاب شهری در محمدشهر

    پاسخ: این طرح توسط شورای شهر پیگیری شده است و طبق آخرین برآوردها برای اجرای مشترک آن با شهر مشکین دشت نیاز به بودجه ای بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان وجود دارد.

  • درخواست احداث و استقرار بازار میوه و تره بار در محمدشهر

 پاسخ:  بنابر توضیحات مدیران شهری و طبق آخرین برنامه ریزی مقرر شده است در ۲ نقطه شهر اقدام به تأسیس بازارچه شود.

       .  درخواست ساماندهی وضعیت حمل و نقل در محله جعفرآباد(عدم وجود ایستگاه و زمانبندی مشخص تاکسی ها و اتوبوسها) و کاهش نرخ کرایه

  پاسخ: عدم وجود ایستگاه و زمانبندی مشخص در دست اقدام مرجع ذیربط قرار گرفت. / مسئله نرخ کرایه طبق قوانین و آنالیز مسافت اعمال شده است.

  • درخواست پیگیری جهت کاهش هزینه دفن اموات در آرامستان امامزاده عبدالله (س)

پاسخ: بنابر توضیحات ایزدبین –عضو شورای شهر- امر مورد درخواست، چندین سال است که در دست پیگیری قرار دارد و متولی اصلی این امر اداره اوقاف است. اما در عین حال هرساله از سوی شهرداری محمدشهر اعتباراتی برای این منظور اختصاص داده شده است.

  • درخواست احداث و تکمیل کنارگذر محمدشهر

پاسخ: در دست پیگیری و اقدام قرار دارد.

  • درخواست تعبیه دوربرگردان در بلوار اصلی محمدشهر(حوالی بیمارستان امام حسین(ع))

  پاسخ: در دست اقدام مرجع ذیربط قرار گرفت.

همچنین ترکیدگی لوله های آب شهری در بعضی از نقاط محمدشهر، افت فشارآب، قطعی برق، ساماندهی دستفروشها، انشعابهای غیرمجاز آب، ساماندهی وضعیت روشنایی معابر، مشکلات محیطهای آموزشی و … از جمله مسائلی بودند که در این نشست مردمی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند  و مقرر شد که دستگاه های ذیربط جهت رفع آن اقدامات لازم را به انجام برساند.

همچنین مقرر شده است که دوهفته دیگر جلسه ای با حضور مدیران و مسئولین شهری در محله جعفرآباد محمدشهر برگزار شود.

تهیه و تنظیم گزارش: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :