محمدشهرسلام :مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز با بیان اینکه مردم این استان از ابتدای امسال تاکنون ۶ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ برابر شده است.

محمد محمدی( مدیرکل کمیته امداد البرز ) در گفت و گویی خبری توضیح داد: این رقم در قالب زکات واجب و مستحبی پرداخت شده است.

وی بیان داشت: ۹۶ درصد وجوهات پرداختی زکات به رفع مشکلات معیشتی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر نیازمندان و ۴ درصد نیز به امور عمرانی روستاها اختصاص‌ یافته است.

محمدی فرد یادآور شد: عمده مبالغ دریافتی استان ، مربوط به زکات مستحبّی است.

مدیرکل کمیته امداد البرز با تشریح میزان پرداخت زکات از سوی مردم شهرهای مختلف البرز گفت: طی ۴ ماه گذشته مردم شهرکرج ۲ میلیارد تومان، فردیس ۸۰۰ میلیون تومان، نظرآباد ۶۲۰ میلیون تومان، ساوجبلاغ ۶۰۰ میلیون تومان، محمدشهر ۵۸۰ میلیون تومان و سایر شهرها نیز در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

وی با اشاره به لزوم فعالیت با برنامه و هدفمند برای ترویج فرهنگ زکات در بین آحاد مردم به ویژه دامداران و کشاورزان گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد در سال ۹۷ استفاده از ظرفیت نیکوکاران و مردم نوع‌دوست برای رفع نیازهای محرومان البرزی است.

محمدی فرد بیان داشت: جمع‌آوری میوه از خیّران حجره‌دار بازار میوه و تره‌بار کرج و جمع‌آوری پوشاک، کالای جهیزیه و ارزاق عمومی از صنوف مختلف و بنکداران کالا برای توزیع بین مددجویان جزو فعالیت‌های ستاد زکات استان البرز است. / ایرنا

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :