محمدشهرسلام : بر اساس توضیحاتی از سوی مدیران شهری محمدشهر و همچنین در چهارچوب ضوابطی که از سوی شورای تأمین استان البرز ابلاغ شده است در حال حاضر اجازه ساخت هیچ آرامستانی در محدوده شهرهای این استان صادر نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری محمدشهرسلام توضیحات فوق در نشست مردمی اخیر مدیران شهری محمدشهر با ساکنین یکی از محلات این شهر(ولدآباد)  از سوی مسئولین حضور یافته مطرح شد.

در همین رابطه گفتنی است برخی از شهروندان به‌واسطه آنکه در بعضی از شهرها و مناطق همجوار محمدشهر آرامستانی موجود است از مدیران شهری خواستار آن شدند که این مهم در محمدشهر هم عملیاتی شود تا درنتیجه آن کاهش هزینه‌های مربوط به تدفین اموات ساکنان محمدشهر محقق شود و همچنین تردد شهروندان به آرامستان تسهیل و تسریع شود.

گفتنی است شهردار محمدشهر در همین رابطه توضیح داد: بنابر قواعد وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست اجازه احداث و توسعه هیچ گورستانی در جوار شهرها داده نمی‌شود.

صفری یادآور شد: حتی در شهر ۴۰۰ هزارنفری فردیس نیز که درخواست در این مورد وجود داشته است هم اجازۀ چنین اقدامی داده نشده است.

بنابر توضیحات این مسئول  یکی از دلایل منع برنامه‌ریزی برای ساخت آرامستان در محیط شهرهای استان البرز نیز  احداث آرامستانهای کلی در این استان (به‌منظور استفاده عموم شهرها) است.

درعین‌حال مدیران شهری محمدشهر (اعضای شورا و شهردار) در خصوص اقداماتی  در جهت کاهش هزینه‌های تدفین اموات ساکنان شهر محمدشهر قول مساعد داده‌اند.

خبرنگار: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :