محمدشهرسلام : همزمان با هفته زمین پاک تصفیه خانه فاضلاب موسسه خیریه کهریزک واقع در منطقه محمدشهر عصر پنجشنبه به بهره برداری رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز در حاشیه این آیین که با حضور فرماندار کرج برگزار شد گفت: در شرایطی که با بروز پدیده خشکسالی و کمبود منابع آبی مواجه هستیم و امکان استفاده از آب شرب در مصارفی مثل فضای سبز میسر نیست تنها راه برون رفت از این مشکل، تامین منابع آبی پایدار از طریق تصفیه فاضلاب ها مطابق با استانداردهای محیط زیست و بازچرخانی یا استفاده از پساب در مصارف آبیاری فضای سبز و سایر کاربری های غیر شرب خواهد بود.

فردین حکیمی افزود: به همین منظور محیط زیست استان با تاکید به اجرای مفاد قانون هوای پاک و ماده ۳۸ برنامه ششم توسعه، موضوع الزام به واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی فاضلاب زا و آب بر را در الویت کاری خود قرار داده و نمونه بارز آن، راه اندازی ۲ تصفیه خانه فاضلاب در صنایع ، ۳ تصفیه خانه فاضلاب در واحدهای کارواش و یک واحد تصفیه خانه فاضلاب در موسسه خیریه کهریزک همزمان با هفته زمین پاک بود.

وی با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب موسسه کهریزک گفت: با احداث این سیستم روزانه ۲۵۰ مترمکعب از فاضلاب تولیدی تصفیه و این میزان فاضلاب بدون هدر رفت، آب مورد نیاز برای حفظ و نگهداری فضای سبز موسسه را فراهم خواهد آورد.

حکیمی اضافه کرد: امروزه فاضلاب را نمی توان بعنوان تهدید تلقی کرد بلکه انجام تصفیه فاضلاب و بازچرخانی پساب، یک فرصت تلقی خواهد شد و از مزیت های تصفیه فاضلاب میتوان به پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی ناشی از رهاسازی فاضلاب، امکان استفاده مجدد از پساب در مصارف غیر شرب و کاهش هزینه های ناشی از مصرف آب اشاره نمود.

مرجع خبر: ایرنا

۶۱۵۶/۱۵۳۵

انتهای پیام /*

این خبر را به اشتراک بگذارید :