محمدشهرسلام: معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری محمدشهر اظهار کرد: طرح «نیکوکاری و مهربانی» با محوریت اهدای لوازم خانگی به نیازمندان همزمان با قرار گرفتن در آستانه نوروز در شهر محمدشهر انجام می‌شود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری محمدشهر در گفتگو با خبرنگار «محمدشهرسلام» عنوان کرد: طرحی از اداره نمایندگی کمیته امداد محمدشهر و همچنین شورا و شهرداری محمدشهرطراحی شده است که هدف از اجرای آن ترویج فرهنگ نیکوکاری و مشارکت نهادهای دولتی و عامه مردم است.

مهدی امین خاکی  ادامه داد: این طرح با عنوان «طرح نیکوکاری و مهربانی» به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد که بر اساس این طرح و طبق تعاریف ارائه شده، اهداکننده شخصی حقیقی است که می‌تواند وسایل خانگی خود را به شخص نیازمند اهدا می‌کند و نیازمند کسی است که تحت پوشش سازمان‌های خیریه باشد و همچنین واحد هماهنگ‌ کننده کمیته امام خمینی (ره) است که بین اهداکنندگان و نیازمند ارتباط برقرار می‌کند.

امین خاکی با اشاره به اینکه اقلام اهدا شونده شامل وسایل خانگی دست دوم و یا در حد نو است، افزود: این اقلام عبارتند از تمام لوازم خانگی که اهداکننده به آن نیازی نداشته باشد و می خواهد که این وسایل را به نیازمند ارسال کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری محمدشهر ادامه داد: از اهداف اجرای این طرح می‌توان به ترویج فرهنگ نیکوکاری در بین آحاد مردم و خیرین و همچنین برطرف کردن بخشی از نیازهای نیازمندان و استفاده از وسایل مازاد خانواده‌ها برای جلوگیری از اسراف است.

به گفته این مسئول، مقرر شده است که برای این منظور اقدام به برپایی دو ایستگاه شود که طبق تصمیم گیری ها یکی از آنها در ابتدای خیابان بختیاری محمدشهر مستقر خواهد شد و ایستگاه بعدی نیز به محض مکانیابی دقیق متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه «در این طرح، مردم شریف محمدشهر در صورت تماس با مرجع ذیربط می توانند جهت ارسال وسایل خانگی دست دوم از خودروهای اختصاص یافته بدین منظور استفاده کنند» افزود: در این ارتباط مردم ‌نوع‌دوست‌ ‌در صورت ‌تمایل ‌می‌توانند‌ با شماره ۰۲۶۳۶۲۰۳۲۱۷ (کمیته امداد‌ محمدشهر) تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :