محمدشهر سلام : شهردار محمدشهر ضمن بیان این مطلب که «تا زمانی که احکام قضایی لازم و حمایت نیروی انتظامی و پلیس راهور نباشد نمی توان به شکل کامل در جهت رفع سد معبر در معابر عمومی محمدشهر موفق بود» افزود: در این خصوص احکام قضایی مورد نیاز اخد شده و برخی از آنها نیز در دست پیگیری است.

به گزارش خبرنگار محمدشهرسلام سعید صفری مطلب فوق را در جلسه علنی عصر دیروز در شورای شهر محمدشهر مطرح کرد و در این باره افزود: در جهت رفع پارک های مزاحم(خودروها)، دستور تدارک و تهیه یک دستگاه جرثقیل نیز به حوزه خدمات شهری داده شده است تا در آستانه و همچنین ایام نوروز «نظم ترافیکی» بر شهر حاکم شود.

این مسئول در ادامه به سد پیاده روهای معابر اصلی شهر نیز پرداخت و در این خصوص توضیح داد: معضل دستفروشی یکی از  معضلات همه گیر در سطح شهرهاست و سد شدن پیاده روها نیز همانطور که مشخص است از سوی دو قشر صورت میگیرد که یا بیکار هستند (و برای ارتزاق به این کار روی آورده اند) و یا اینکه از همان کسبه(مغازه دارها) هستند که اجناس خود را به شکل دستفروشی(بساط کردن در پیاده رو) نیز ارائه می کنند.

صفری ادامه داد: بر همین اساس و برای موفقیت در کنترل و رفع سد معبر(پیاده رو) باید با این افراد (دستفروشها) رفتاری صحیح و برخوردی مناسب را اتخاذ کرد و در این خصوص بایستی برنامه ای مدون و بدون چالش را برای مدیریت کردن ترتیب داد.

وی در همین رابطه افزود: در حال حاضر نیز  با توجه به قرارگیری در آستانه نوروز و در جهت رفاه حال شهروندان و کمک به ارتزاق دستفروشها و فعالین اقتصادی در حوزه کالا، اختصاص زمین برای ایجاد بازارچه موقت نوروزی و اطلاع رسانی در این خصوص در دستور کار شهرداری قرار دارد.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :