محمدشهرسلام : معاون خدمات مشترکان و درآمد آبفای البرز با اشاره به محدودیت منابع آبی و ضرورت مدیریت آب در این استان از ساماندهی یکهزارو۲۰۰ انشعاب غیر مجاز خبرداد.

علی حق نگهدار اظهار داشت: طرح ساماندهی انشعاب های غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شده که ۷۸۲ فقره آنها پس از طی مراحل قانونی به مجازتبدیل شد و ۴۴۶ فقره نیز قطع و جمع آوری شد.

وی اظهار داشت: در مناطق فردیس، ماهدشت، نظرآباد و محمدشهر به ترتیب ۹۵،۱۰۹،۱۵۱،۱۸۵ انشعاب غیرمجاز به مجاز تبدیل شد.

حق نگهدار گفت: در بخش جمع آوری انشعاب های غیر مجاز نیز آبفای مناطق فردیس، محمدشهر و نظرآباد به ترتیب با ۱۲۵ ،۸۵،۱۲۴ مورد دارای عملکرد بهتر در این زمینه بوده اند.

همچنین رئیس آبفای شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که انشعاب غیر مجاز برخی گلخانه داران شهر جدید هشتگرد دراین شهرستان قطع شد.

بهنام مظلومیان گفت: چهار فقره انشعاب غیرمجاز آب گلخانه داران درشهر جدید هشتگرد شناسایی وقطع شد.

وی افزود:سه فقره انشعاب به اقطار یک اینچ ویک انشعاب به قطر ۶۳ میلی متر از خط ۳۱۵ میلی متری رابط بین مخازن شماره ۷ و۸ شهر جدید هشتگرد برای مصرف درگلخانه های این شهر استفاده می شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکپارچه عمل کردن گلخانه داران وتعداد اندک ورودی تانکرهای آبرسانی به داخل سایت گلخانه،وجود انشعاب های غیرمجاز را ثابت می کرد که دربررسی های میدانی،این موضوع پیگیری وبا هماهنگی واحد حقوقی ونیروی انتظامی نسبت به قطع آنها اقدام شد.

مظلومیان حجم مصرف آب غیرمجاز این چهار رشته را ۱۰ لیتر برثانیه ذکر کرد وافزود:این اقدام درجلوگیری از بحران کم آبی به ویژه درتابستان سال آینده درشهر جدید هشتگرد بسیار موثر خواهد بود.  / ایرنا

انتهای پیام /*

کلیدواژه ها : ,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :