مجله خبری «مشکین‌دشت سلام» : بنابر توضیحات عضو شورای شهر مشکین‌دشت، این شهر در سال ۹۷ صاحب «خانه کشتی» خواهد شد.

محمدحسین محمدمیرزا در گفتگو با مجله خبری «مشکین‌دشت سلام» در همین ارتباط عنوان کرد: با توجه به اینکه شهر مشکین‌دشت دارای استعدادهای زیادی در حوزه ورزش کشتی است نیاز به وجود یک محل اختصاصی برای این ورزش ضروری است.

وی افزود: بر همین اساس در منطقه سراب و در کنار زمین چمن طبیعی  یک سالن تخصصی تعریف شده و در دستور کار مدیرت شهری برای اجرا به‌منظور «خانه کشتی» قرارگرفته است .

 این مسئول در همین ارتباط ادامه داد: اعتبار احداث «خانه کشتی مشکین‌دشت» هم در سال ۹۶ دیده‌شده و انشاءلله در یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

البرز، فقیرترین در سرانه ورزشی

نماینده شورای شهر مشکین‌دشت در شورای اسلامی استان البرز همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار «مشکین‌دشت سلام» مبنی بر میزان سرانه ورزشی در این شهر نیز توضیح داد: استان البرز از جهت سرانه ورزشی فقیرترین استان در کل کشور به‌حساب می‌آید . ولی خوشبختانه وضعیت مشکین‌دشت در مقایسه با نقاطی مثل فردیس و غیره بد نیست . سرانه ورزشی ما درازای هر نفر حدوداً ۷۵ سانتی‌متر می‌باشد ولی باز کافی نیست .

محمدمیرزا در خصوص تعداد سالن‌های ورزشی مستقر در مشکین‌دشت نیز توضیح داد: یک سالن ورزشی در شهدا داریم، همچنین سالن ورزشی شهید قدوسی راداریم که شورا و شهرداری ساخته‌اند.  یک سالن ورزشی نیز در شهرک بعثت موجود است که زمین آن را شورا و شهرداری واگذار کرده است.

وی در همین رابطه افزود: همچنین در شهر مشکین‌دشت ۴ زمین چمن مصنوعی داریم که در سنوات قبل توسط شورا و شهرداری احداث‌شده‌اند. یک زمین چمن طبیعی نیز موجود هست و یک سالن ورزشی بدن‌سازی داریم که باز توسط شورا و شهرداری احداث‌شده (طبقه زیرین فرهنگسرای شهید زارع)  .

عضو شورای شهر مشکین‌دشت اضافه کرد: همچنین باوجود تملک حدود ۲۵۰۰متر زمین در منطقه کریم‌آباد، با همکاری سپاه و بسیج یک سالن سرپوشیده ساخته‌شده است که ۹۰ درصد کار آن به اتمام رسیده و فقط کفپوش آن باقی مانده است.

چالش حسن‌آباد برای ۲۰ سال آینده

نامبرده در خصوص آخرین اقدامات در خصوص مشکل ورودی حسن‌آباد که چندی پیش و در یک نشست مردمی نیز به آن پرداخته شده بود نیز توضیح داد: حسن‌آباد مردمان نجیبی دارد و تسریع حل مشکلات آن در اولویت مدیران شهری است. در بحث ورودی جنوبی حسن‌آباد، مشکل اصلی مسائل  مالی است و چون زمین مال مردم است و معارض دارد در ابتدا باید تملک شود.

عضو شورای شهر مشکین‌دشت در حال حاضر حسن‌آباد مشکین‌دشت بن‌بست است و با این وضعیت در آینده – مثلاً ۲۰ سال دیگر- نمی‌تواند پذیرای جمعیت زیادتری بشود. این مورد (به شکل ۲۴ متری )در طرح تفضیلی هم دیده‌شده و شورا و شهرداری باید عملیاتی کردن آن را در اولویت کاریشان قرار بدهند. در واقع الآن فقط بحث تملک آن مهم است و جدول‌کشی و آسفالت، ‌کارِ بخصوصی ندارد. با حدود ۲ تا ۲٫۵ میلیارد هزینه می‌توان تملک  را انجام داد و انشاءلله بعد از تملک ورودی موردنظر اجرایی می‌شود.

یک نوید آموزشی

محمدحسین محمدمیرزا در پایان این گفتگوی خبری افزود: نویدی هم برای شهروندان مشکین‌دشتی دارم : در جلسه‌ای که با مدیرکل آموزش‌وپرورش و مدیر منطقه ۲ آموزش‌وپرورش شهرستان فردیس و کرج داشتیم نیمکت‌های مدرسه های البرز همگی عوض می‌شود و میز و صندلی نو در آنها جایگزین خواهد شد. و مورد دیگر اینکه یک فردِ خَیّری در جهت ساخت مدرسه در مشکین دشت به ما معرفی‌شده و فقط ۵۰۰۰ متر زمین درخواست کرده است؛ اگر هر شهروندی یا هر عزیزی ۵۰۰۰ متر زمین در اختیار ما قرار بدهد ایشان آمادگی دارد تا ۴ میلیارد تومان برای احداث مدرسه هزینه کند.

خبرنگار: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :