محمدشهرسلام: بنابر توضیحات مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز(آبفا) هزینه اجرای طرح «شبکه فاضلاب شهری محمدشهر-مشکین دشت» به رقم ۲۲۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهرسلام» غلامرضا رضایی‌فر که در طی جلسه مشترکی در خصوص حل مشکلات مربوط به  آب و فاضلاب محمدشهر در محل شورای شهر سخن می گفت اعلام کرد: در حالی آخرین برآوردها در خصوص اجرای شبکه فاضلاب شهری محمدشهر رقمی معادل ۲۲۶ میلیارد تومان را نشان می دهد که این رقم در چند سال گذشته ۱۸۰میلیارد تومان بوده است.

به گفته وی اگر همچنان اقدامی در جهت اجرا و عملیاتی کردن طرح «شبکه فاضلاب شهری محمدشهر-مشکین دشت» صورت نپذیرد، در طی سالیان آتی نیز مطئمنا این مهم سیر صعودی خواهد داشت.

محمدجواد کولیوند نیز که در این جلسه حضور داشت با بیان اینکه « مدیران شهری در شهرهای محمدشهر و مشکین دشت نباید فرصت اجرای این طرح عظیم و زیرساختی را از دست بدهند» افزود: این تعویق در ادوار گذشته انجام شده است، و باید از تجربه درس گرفت و اجرای طرح زیرساختی «شبکه فاضلاب شهری محمدشهر-مشکین دشت» را آغاز کرد تا شهرهای مربوطه بیش از این متحمل هزینه، و گریبانگیرِ معضلات در صورت عدم اجرا نباشند.

گفتنی است در این نشست مقرر شد که مدیریت شرکت آبفای استان البرز در یک بازۀ زمانی یک‌هفته‌ای لایحه ای را تنظیم کند که در آن جزییات طرح «شبکه فاضلاب شهری محمدشهر و مشکین‌دشت» مشخص شود و برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای شهر محمدشهر ارسال شود.

همچنین در این ارتباط اعلام شد که تا انتهای ماه جاری جلسه مشترکی نیز مابین مدیران شهری مشکین‌دشت و محمدشهر برگزار شود.

بنابر توضیحات کارشناسان مربوطه اجرای طرح یاد شده بیش از ۶ سال زمان خواهد برد.

خبرنگار: سعیدپورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :