مجله خبری مشکین دشت سلام: دومین دیدار مردمی مدیریت شهری مشکین دشت در جهت بررسی مشکلات، طرح کاستی ها و مطالبات مردمی در منطقه حسن آباد این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری «مشکین دشت سلام» این نشست مردمی شامگاه سه شنبه، بعد از نماز مغرب و عشاء و در مسجد سیدالشهداء منطقه حسن آباد مشکین دشت برگزار شد.

بنا برگزارش خبرنگار ما در ابتدای این جلسه برخی از مشکلات و مطالبات مردمی از سوی اهالی حسن آباد مشکین دشت مطرح شد که تعدادی از مهمترین آنها به شرح ذیل است:

۱- اجرا و بهره برداری از ورودی جنوبی حسن آباد (موسوم به ۲۴ متری) و امتداد بلوار دکترحسابی

۲- تجهیزِ روشنایی، و ساماندهی وضعیت فضای سبز در بلوار جلال لو

۳- ارتقای امنیت محلی و افزایش تعداد نیروهای گشت انتظامی

۴- جمع آوری سگهای ولگرد و بلاصاحب

۵- افزایش  و شستشوی سطلهای زباله و جمع آوری نخاله های ساختمانی و زباله های مربوط به نهالکاران

۶- اجرای طرح یکسان سازی پیاده روها و همچنین نظارت بر اجرای استاندارد طرحهای عمرانی از قبیل زیرسازی و جدولگذاری در بلوار دکتر حسابی و استفاده از مصالح با کیفیت در پروژه ها

۷-نیاز به آسفالت و همچنین نیاز به جوب کشی در برخی از معابر(همچون: خیابانهای وصال و بلال حبشی، ابتدای کوچه فرهنگ۶)

 ۸- ساماندهی وضعیت فاضلاب شهری و اجرای شیب بندی صحیح جوی ها

۹- ارتقای امکانات تفریحی(نظیر: پارک)، آموزشی(نظیر: مدرسه ابتدایی دخترانه)، بهداشتی (نظیر: داروخانه) و ورزشی (نظیر: سالن ورزشی و زمین چمن)

۱۰- ساماندهی کوچه های تازه تأسیس (واقع در انتهای بلوار حسن آباد)

۱۱- تسریع در انجام پروژه ها

آغاز نهضت آسفالت در مشکین دشت

بعد از اعلان مطالبات مردمی، ریاست شورای شهر مشکین دشت ضمن استقبال از طرح مطالبات مربوطه از سوی شهروندان اعلام کرد: مطمئنا برای کاستی های ذکر شده از سوی شهروندان محترم حسن آباد برنامه ریزی اجرایی صورت خواهد پذیرفت؛ البته همانطور که مشخص است برخی از موارد مطروحه مستقیما به حوزه مدیریت شهری مربوط نمی شود ولیکن شورای شهر خود را موظف به پیگیری تمامیِ این مطالبات کرده است.

وی در ادامه با اشاره به شعار شهردار مشکین دشت در بدو ورود به حوزه مدیریت شهری مشکین دشت مبنی بر اینکه «شعار جناب آقای مساعد  از همان ابتدا این بوده است که دیگر در شهری مشکین دشت معبری بدون آسفالت و خاکی نخواهد ماند.» آن را نویدبخش توصیف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: تراکم جمعیت دانش آموزی و در ازای آن کمبود امکانات آموزشی در مشکین دشت نیز یکی از مشکلات زیرساختی است که برای رفع آن با مالکان اراضی در جهت تملک زمین و ساخت واحدهای آموزشی، مسئولین ذیربط وخیرین محترم وارد مذاکره شده ایم.

دغدغه شهروندان دغدغه مدیریت شهری است

در انتهای این برنامه سیدعلیرضا مساعد (شهردار مشکین دشت) نیز در جهت پاسخ به شهروندان ضمن بیان اینکه « دغدغه شهروندان دغدغه مدیریت شهری است» به برخی از برنامه های مدیریت شهری در جهت حل و کاهش مشکلات ارائه شده اشاره کرد:

نیازمندیهای حوزه ورزش- شهردار: در بودجه سال ۹۷ یکی از اولویتهای شهرداری مشکین دشت تخصیص بودجه جهت  احداث سالن چند منظوره یا زمین چمن مصنوعی خواهد بود.

نیازمندیهای حوزه فضای سبز- شهردار: بعد از تملک با مالک (پورکاشانی) در جهت ایجاد فضای سبز قطعا سرانه فضای در منطقه حسن آباد ارتقا خواهد یافت.

طرح معبر ۲۴ متری (ایجاد ورودی جنوبی برای حسن آباد)– شهردار: با پیگیریهای صورت گرفته در کمیسیون ماده ۵ و تملک اراضی، این طرح اجرا خواهد شد و همچنین بحث  ایجاد دوربرگردان نیز حتما پیگیری می شود.

کمبود فضای آموزشی (مدرسه ابتدای دخترانه) شهردار: شهرداری همواره در خصوص ارتقا و افزایش مراکز آموزشی پیش قدم بوده و در همین جا مجددا اعلام می کنیم که شهرداری مشکین دشت آمادگی واگذاری زمین جهت ساخت مدرسه را دارد.

گفتنی است تکمیل و ساماندهی بلوار دکتر حسابی پس از تملکات مربوطه تا چند ماه آینده، تجهیز روشنایی بلوار جلال لو، عقد قرارداد با پیمانکار جهت جمع آوری سگهای ولگرد، آسفالت ریزی  و جدول گذاری در ۲۷ کوچه تا پایان سال از دیگری برنامه های بود که شهردار مشکین دشت به آنها اشاره داشت.

سیدعلیرضا مساعد در پایان ضمن بیان این نکته که «اجرای طرح ها در سطح شهر با توجه به بودجه های موجود انجام می پذیرد و بر همین اساس در سال ۹۷ ارتقای بودجه را پیش بینی می کنیم» افزود: ضمنا بایستی توجه داشت که انجام پروژه ها بر حسب ضرورت و همچنین بر اساس جمعیت ساکن در نقاط اجرا می شود..

گزارشگر: سعید پورمند

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :