مجله خبری ماهدشت سلام: رییس شورای شهر ماهدشت با بیان اینکه ایجاد درآمد های پایدار ، تنها راه برون رفت شهرداری این شهر از بن بست های مالی است افزود: متأسفانه در حوزه ایجاد درآمدهای پایدار در شهر ماهدشت اقدامات چشمگیری انجام نشده است.

سیف الله حیدرپور در گفتگو با خبرنگار «مجله خبری ماهدشت سلام» ضمن بیان این نکته که «مهمترین گزینه موجود برای ایجاد و توسعه درآمدهای پایدار در شهرهایی نظیر ماهدشت که با کمبود سرمایه گذار مواجه هستند “جذب سرمایه و  سرمایه گذار” می باشد» در همین باره افزود: تنها کدهای اقتصادی اجرایی شده در حوزۀ «درآمدهای پایدار شهرداری ماهدشت»، دو ایستگاه CNG هستند که درآمدی بین ۴۰۰ الی ۴۵۰ میلیون تومان را حاصل می کنند.

رییس پارلمان شهری ماهدشت ادامه داد: وجود نقصان در حوزه درآمدهای پایدار در ماهدشت در حالی است که این شهر  از مناطق مستعد سرمایه‌گذاری شهرستان کرج می‌باشد ولیکن همانطور که اشاره کردم همچنان در جذب سرمایه گذار مشکل داریم.

به گفته وی  برنامه ریزی ها ومطالعات شهری مدیران شهری ماهدشت بر روی ایجاد درآمدهای پایدار در بخشهای مختلفی نظیر: طرح تبدیل و توسعه شهرک نگین به نقطه تجاری-اداری و همچنین پارک ورودی شهر به شهربازی و جانمایی و احداث «باغ پرندگان» و «زمین چمن مصنوعی» در آن است که صرفا با ورود بخش خصوصی عملیاتی خواهد شد.

تبدیل «منطقه صنعتی» ماهدشت به «شهرک صنعتی» از دیگر نکاتی بود که حیدرپور آن را در جهت جذب سرمایه گذار و ایجاد درآمد و اشتغالزایی برای شهر ماهدشت از جمله ضروریات دانست و در این رابطه، خواستار همکاری مسئولین ذیربط شد.

لزوم فرهنگسازی در جهت جذب عوارض شهری

بنابر توضیحات وی بودجه تعریفی و مصوب سال ۱۳۹۶ شهرداری ماهدشت ۲۵ میلیارد تومان بوده است که در همین ارتباط عدم پیش بینی وجود درآمدهای پایدار در بودجه، تعدیل و تناسب بین هزینه های جاری و عمرانی را برهم میزند و یکی از روشهای مثبت در جهت رفع و کاهش فشارهای ناشی از هزینه های جاری به نفع هزینه های عمرانی «فرهنگ سازی در حوزه جذب عوارض شهری» است.

حیدرپور در همین رابطه توضیح داد: اگر این امر ( جذب عوارض سالانه) محقق شود مطمئنا کمک شایانی به هزینه های شهری  می شود و در عین حال کیفیت خدمت رسانی به شهروندان محترم نیز ارتقاء خواهد یافت.

به گفته مسئول نامبرده در حدود ۳۰ هزار خانوار در ماهدشت سکونت دارند که چنانچه پرداخت عوارض سالانه (۱۵۰ هزار تومان) فرهنگسازی و انجام شود بودجه ای قریب به ۵ میلیارد تومان برای شهر محقق خواهد شد.

مسئله ایجاد کمپ ترک اعتیاد در جوار مسکن مهر

رییس شورای شهر ماهدشت در انتها و در پاسخ به پرسش خبرنگار «مجله خبری ماهدشت سلام» مبنی بر « چرایی مسئلۀ احداث یک کمپ ترک اعتیاد در جوار مسکن مهر ماهدشت که مورد اعتراض امام جمعه ماهدشت هم واقع شده است» نیز توضیح داد: بحث ساخت کمپ کان لم یکن شد و فضای مربوطه صرفا جهت پارکینگ حوزه مبارزه با مواد مخدر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه «راه برون رفت از مابقی مشکلات مسکن مهر نیز الحاق آن به ماهدشت است» افزود: در حال پیگیری این مورد هستیم و امیدواریم مسئولین ذیربط نیز در جهت رفاه حال ساکنین مسکن مهر همکاری های لازم را مبذول فرمایند.

خبرنگار: سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :