محمدشهرسلام: برنامه رادیویی «البرز من سلام» امروز میزبان رییس شورای شهر و شهردار محمدشهر بود، و در طی حدوداً یک ساعت به مباحثی پیرامون این شهر پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهرسلام» حمیدرضا حسنی مجری برنامه رادیویی «البرز من سلام»  در خلال این برنامه، شهردار جدید محمدشهر (سعید صفری) را «وارث گرفتاری های گذشتگان» (مدیرت گذشته) توصیف کرد و شهردار نیز از برخی از مشکلات و نقصانهای زیرساختی در محمدشهر ایراد سخن کرد.

برخی از مباحثی که شهردار و رییس شورا در پاسخ به سوالات مجری و شهروندان محمدشهر عنوان کرده اند از قرار ذیل است:

پارک جنگلی فدک «سرمایه ملی»

احمدوند(رییس شورا): پارک جنگلی فدک(در جعفرآباد محمدشهر) یک «سرمایه ملی» است و توسعه آن به عنوان یک «گردشگاه عظیم» نه تنها سرمایه و افتخاری برای جعفرآباد است بلکه این نقطه در استان البرز و کشور نیز کم نظیر خواهد بود.

صفری: یکی از دغدغه های ما در جعفرآباد و انتهای پارک جنگلی فدک دپوی غیر استاندارد زباله است که با ارسال لایحه دوفوریتی به شورا در جهت عملیاتی کردن سکوی زباله استاندارد در آن منطقه هستیم.

صفری: زمینهای خالی از سکنه ای که در ورودی محله جعفرآباد بود (زمینهای بنیاد) تملک شده است و مقرر شده که در آن نقطه پارکی احداث شود.

ورود پیمانکار برای جمع آوری سگهای ولگرد

صفری: پیمانکاری در خصوص جمع آوری «سگهای ولگرد» در محلات مختلف شهر محمدشهر انتخاب شده است و این پیمانکار کار خود را از هفته آینده آغاز خواهد کرد.

احمدوند: باتوجه به ورود پیمانکار مربوطه، تا پایان سال قطعا موضوع سگهای ولگرد در محمدشهر حل خواهد شد.

ایجاد پل عابر پیاده راه گریزی از دستاندازهای مزاحم

احمدوند: با وجود ترافیک متراکم در گلوگاه شهری (بلوار اصلی) از وجود دست اندزاها راه گریزی نیست و تنها راه از میان برداشتن دست اندازها و سرعتگیرهای مازاد بهره برداری از پلهای عابرپیادۀ جدید است.

صفری: متأسفانه بهره برداری از یکی از پلهای عبار پیادۀ ما در مرکزی ترین نقطه شهری (روبروی مسجد جامع و بانک صادرات) همواره دارای حواشی بوده است؛ ایجاد و عملیاتی کردن این پل از یکسو مورد مخالفت بانک (به لحاظ امنیتی) است که این مورد قابل حل است و از سوی دیگر مورد مخالفت بخش خصوصی است که بهتر است در این زمینه تعامل صورت پذیرد تا مشکل گلوگاه ترافیکی شهر و عابرین پیاده بالأخص تردد أمن دانش آموزان عبوری حل شود.

اختلاف در «نوبت دهی» مشکل اصلی تاکسیداران محمدشهر

احمدوند: مشکلات تاکسیداران ما بیشتر مربوط است به میدان شاه عباسی (قدس) و مسئله تقسیم در نوبت دهی که منشاء این موضوع هم به این دلیل است که صرفا یک نقطه در محل مذکور برای تاکسیهای شهر محمدشهر بعنوان ایستگاه دیده شده در حالیکه این تاکسی ها از نقاط مختلف(ایستگاه های متعدد) محمدشهر به مقصد(شاه عباسی) می رسند. راه حل اصلی این مشکل در دست خود تاکسیدران و نحوه تفاهم در تقسیم نوبت و همچنین توسعه ایستگاه تاکسیها در میدان شاه عباسی است.

اختلال در پرداخت حقوق کارگران و پیمانکار فضای سبز

صفری: عملکرد پیمانکار خدمات شهری شهرداری محمدشهر غیرقابل تحمل است و اصولأ روش کار در حوزه خدمات شهری شهرداری محمدشهر باید تغییر کند و مطمئناً تغییر خواهد کرد.

صفری: اختلال در پرداخت حقوق کارگران (فضای سبز) مربوط به نحوۀ قرارداد منعقد شده با پیمانکار مربوطه است و یکی از راه های عبور از مشکلات فعلی «اصلاح قرارداد» است که متأسفانه این نحوه انعقاد قراردداد را بنده صرفا در محمدشهر دیده ام که دودش هم در چشم کارگران عزیز رفته است.

افت فشار آب؛ آسفالت ریزی در معبری متصل به بلوار دشت بهشت، گذر جوی فاضلاب از مدرسه  پرورش، افزایش سرانه های ورزشی، روشنایی معبر ورودی محلۀ عباس آباد، درخواست الحاق شهرک بهاران به محمدشهر، تصویب اعتبار برای توسعه پارک آزادگان محمدشهر از دیگر مواردی بودند که در برنامه رادیوی «البرز من سلام» به آنها پرداخته شد.

تهیه و تنظیم خبر: سعید پورمند / محمدشهرسلام

این خبر را به اشتراک بگذارید :