مجله خبری مشکین دشت سلام: نشست صمیمانه و ملاقات مردمی مدیران و مسئولان شهری مشکین دشت که توسط دفتر ارتباطات مردمی و ملاقات‌های عمومی مدیریت شهری این شهر تدارک دیده ‌شده، فرصتی است تا شهروندان نقاط مختلف این شهر در دیدار چهره به چهره، مسائل و موضوعات مورد دغدغه محل سکونت خود را جهت پیگیری با مسئولین مربوطه مطرح کنند.

به گزارش خبرنگار مجله خبری مشکین دشت سلام، در همین ارتباط نخستین  نشست صمیمانه و چهره به چهره مسئولان و مدیران شهری مشکین دشت (در پنجمین دوره شورا) شامگاه سه شنبه(بعداز نماز مغرب و عشاء)  با اهالی محله بلوار امام حسین(ع) (تقاطع شهیدصیادشیرازی) در مسجدسیدالشهدا(ع)برگزار شد.

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت ، معاونان شهردار  و برخی دیگر از مسئولین شهری به اتفاق جمعی از شهروندان و معتمدین محلی از جمله حاضرین در جلسه مذکور بودند.

دانشگاهی که تبدیل به خوابگاه شد

در این دیدار  و نشست صمیمی، ابتدا برخی از شهروندان مشکلات و مسائل موجود را عنوان نمودند و در همین راستا، نخست امام جماعت مسجد مذکور درباره رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم و دلسوزی و وظیفه شناسی مسئولین در قبال شهروندان، ایراد سخن نمود و طی درخواستی از مطالبه چندین ساله در جهت استقرار حوزه علمیه در شهر مشکین دشت سخن گفت و از کمبود این محیط علمی در شهر گلایه کرد.

شهردار مشکین دشت در پاسخ به این مطابله اعلام کرد که در این موارد بایستی ابتدا حق انتفاع برای شهرداری لحاظ شود و بعد از ساخت و ساز «طرحِ از پیش تعیین شده و موردِ توافق» سند از سوی شهردای ارائه شود تا از تغییر کاربری احتمالی جلوگیری شود تا مثلأ مثل قضیه دانشگاه نشود که بعداً تبدیل شد به خوابگاه دانشجویی.

حکایت نیوجرسی ها و کمیسیون ماده ۱۰۰

پرسشهایی پیرامون بحث چگونگی عوارض شهری و اخذ عوارض بعد از کمیسیون ماده ۱۰۰ از دیگر مباحث مهم نشست یاد شده بود که در این مورد یکی از شهروندان (خازن) خواهان پاسخگویی مسئولین ذیربط شد و همچنین از اقدام مأموران مدیریت شهری در جهت استقرار نیوجرسی(موانع بتنی) در مقابل واحدها و ساختمانهای دارای بدهی(جریمه و عوارض مربوطه) گله گزاری کرد.

حمدالله شعبانپور (رییس شورای شهر) در پاسخ به این شهروند ضمن بیان این مطلب که «شهرداری مکلف به اخذ مطالبات» است عنوان کرد: راحت ترین روش برای اخذ مطالبات (که آن هم صرفا برای مجتمع های تجاری اعمال می شود) و اتفاقأ از سوی دادستان و مراجع قضایی هم آن را قابل اجرا و بدون منع دانسته اند استقرار نیوجرسی است تا در نتیجه آن بدهکار خود را مکلف به پرداخت کند زیراکه حق و حقوق شهر نیز نباید پایمال شود.

سیدعلیرضا مساعد(شهردار) نیز در پاسخ به موارد مطروحه ضمن استقبال از «مطالبه گری شهروندان از مدیریت شهری» و بیان اینکه «شهروندان مطالبه گر باشند» ابراز کرد: باید توجه کرد که شهرداری مجری قانون است و در چهارچوبهای قانونی، عوارض بعد از کمیسیون ماده ۱۰۰ به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.

وی افزود: البته شهرداری مشکین دشت در راستای رفاه حال شهروندان مواردی نظیر تقسیط مطالبات و تخفیف در صدور پروانه را اعمال می کند ولیکن بایستی توجه داشت که در بحث جریمه ها این طور نیست زیراکه در این مورد «حکم قضایی» مطرح است.

نگاهی به دیگر مطالبات مردمی

گفتنی است افزایش تعداد سطل زباله ها و شستشوی مستمر آنها، رفع سد معبر در خیابان سراب(بواسط وجود فروشگاه های مبل و سمساری ها) و برطرف شدن مشکل خیابانهای یکطرفه، حضور مدیران شهری در فضای مجازی و پاسخگویی به شهروندان، حمایت از سازندگان و جذب سرمایه گذار، پرداخت حقوق کارگران شهرداری، استفاده از ایده  های شهروندان در امور اجرایی، برگزاری کلاسهای آموزشی و اقدام در جهت ارتقای اموری فرهنگی از دیگر مطالبات شهروندان در این نشست بود که مدیران شهری به یکایک آنها پاسخ گفتند و برنامه های خود را اعلام کردند.

شهردار و اعضای شورای شهر اعلام کردند که در خصوص برخی از موارد و مطالبات فوق برنامه ها و پیگیری های لازم انجام شده است و برخی دیگر از آنها نیز در دست اقدام است. به گفته ایشان پاسخ گویی و نقد پذیری و استفاده از پیشنهادات شهروندان حتما در اموری شهری مشکین دشت لحاظ می شود و نشست ها و دیدارهای مردمی نیز ادامه دار خواهد بود.

خبرنگار : سعید پورمند

این خبر را به اشتراک بگذارید :