محمدشهر سلام: یکی از مسئولان حوزه فرهنگ در استان البرز در طی یادداشتی که به تازگی در یکی از نشریاتی که در این استان منتشر شده است، این رسانه را «استخوان دار و پر قوام» معرفی کرده است.

این مسئول در طی یادداشت منتشر شدۀ خود که در همان نشریه طبع شده است از واژگان  و مصطلحات پُرطمطراقی همچون «سرآمد» و «وزین» نیز نسبت به آن مطبوعه بهره برده است.

مختصر کلام اینکه، بنده به عنوان یک عضو کوچک و دانش آموز رسانه ای در استان البرز خدمت آن مسئول محترم عارضم که گویا جنابعالی از بسیاری چیزهایی که پیرامون موضوع مطروحۀ خودتان عنوان کرده اید مطلع نیستید و صرفاً بواسطه «غلیان احساسات مکتوم» و یا «ابراز وجود» اقدام به نگاشتن کرده اید. و نمونه یکی از آن چیزهایی که شما از آن مطلع نیستید نیز: «خبر دزدی های فاحش» رسانه مورد علاقه شماست!

مسئول محترم و گرامی، بدانید و مُحق و محقق گردید که چه بسیار زحمت کشانی که در تهیه و طبع اخبارِ جای جای استان البرز با کمترین امکانات و کمترین بهره مالی، و صرفا بواسطه «علایق ذاتی نسبت به حوزه خبر» در تلاش هستند ولیکن شوربختانه آن رسانه و امثالهم که شما مفتخر به علاقه مندی به ایشان و مکتوباتشان هستید بدون کمترین توجه به اصول اخلاقی(رسانه ای) اقداماتی نظیر آنچه می کنند را انجام می دهند و اتفاقا بهره های مادی و معنوی افزونی نیز از این حیث نصیبشان می شود؛ و البته بهره های شخصیتی ( از نوع کاذبش!).

و در پایان بهتر است از منظرِ «خوش منظر» حضرت مولوی یادآوری شود که :

هر کسی را بهر کاری ساختند / میل آن را در دلش انداختند

ز ابتدای کار آخر را ببین / تا نباشی تو پشیمان یوم دین!

و من الله التوفیق.

سعید پورمند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :