محمدشهر سلام: شامگاه دوشنبه در طی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم در شهر محمدشهر آیین گلریزان و جمع آوری نذورات شهروندان در جهت هماهنگی و استقرار موکب جوادالأئمه محمدشهر در شهرهای کربلا و نجف (در ایام اربعین حسینی) در محل موکب نمادین محمدشهر (واقع در بلوار اصلی) برگزار شد.

در حاشیه این مراسم، سرپرست موکب جوادالائمه محمدشهر در همین رابطه به خبرنگار پایگاه خبری «محمدشهرسلام» توضیح داد:  موکب جوادالائمه که متعلق به مردم شریف محمدشهر می باشد در سال گذشته نیز به مدت ۱۵ روز در کربلای معلی دایر شد.

احمدی ادامه داد: در سال گذشته ما تعداد ۵۰۰ نفر از شهروندان محمدشهر و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) را اسکان دادیم و در هر وعده غذایی نیز میزبان و پذیرای ۲هزار و ۵۰۰ نفر از زائرین محترم بودیم.

وی افزود: امسال نیز إنشاء الله بنا داریم که ضمن آنکه ۵۰۰ نفر را در کربلای معلی اسکان می دهیم در هر وعده غذایی نیز ۵ هزار نفر از زائرین (به مدت ۱۵ روز) پذیرایی شوند.

بنا بر این گزارش با این وجود می توان گفت که  تعداد پذیرایی شوندگان در هر وعده غذایی در موکب جوادالأئمه محمدشهر در سال جاری دو برابر خواهد شد.

مسئول نامبرده اضافه کرد: همچنین یک موکب نیز در نجف اشرف داریم که به امید خداوند بایستی ۲ هزار نفر از زائرین اباعبداالله را نیز در آن نقطه اسکان بدهیم.

وی در خصوص برنامه ریزی های لازم در خصوص زمان اعزام موکب مورد اشاره نیز به خبرنگار«محمدشهر سلام» توضیح داد:  طبق برنامه ریزی های صورت پذیرفته، در اواخر مهرماه و اوایل آبانماه اقلام و وسایل مورد نیاز موکب محمدشهر به کشور عراق اعزام می شود و از پنجم آبانماه نیز ما کارهای مربوطه را شروع می کنیم.

به گفته وی موکب مذکور تا ۲ روز بعد از روز اربعین حسینی در نقاط مورد اشاره مستقر و به خدمات دهی ادامه خواهد داد.

خبرنگار: سعید پورمند

 

کلیدواژه ها : ,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :