محمدشهر سلام: در طی جلسه اخیر شورای شهر محمدشهر گزارشهایی از روند فعالیت حوزه عمران و امور درآمدی شهرداری این شهر از سوی مسئولان ذیربط ارائه شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهر سلام» در طی جلسه اخیر شورای شهر محمدشهر، رییس پارلمان شهری ضمن بیان اینکه «ما در این شورا چیزی برای پنهان کردن از چشم مردم و رسانه ها نداریم» اضافه کرد: بر این اساس، اینکه برخی مسئولان گمان میکنند که نمی شود مطلب و بحث و مسئله ای را در جلسات شورا مطرح کرد پذیرفته نیست.

محمد احمدوند در ادامه نیز ابراز کرد: شایسته است که بطور دقیق و روشن موانع موجود بر سر اجرا و تکمیل پروژه های شهری تببین شود و برای رفع آن چاره اندیشی های لازم و کاربردی صورت پذیرد.

وقتی پیمانکار سوار بر کارفرما باشد

در همین رابطه و بنابر توضیحات برخی از اعضای شورا و همچنین مسئولین حضور یافته در صحن علنی شورای شهر گویا یکی از همین علل «عدم وجود ساز و کاری مناسب در مواجهه با پیمانکاران در شهرداری محمدشهر» است که موجب تعلل و بعضا عدم اجرای پروژه های شهری می شود؛ به طوری که از سوی یکی از مسئولین مربوطه علناً اعلام شد : در شهرداری محمدشهر پیمانکار سوار بر کارفرماست.

گویا موضوع «عدم وجود سازو کاری مناسب در مواجهه با پیمانکاران در شهرداری محمدشهر» تا جایی پیشرفته است که بنابر توضیحات مسئولین، در پروژه «احداث ساختمان جدید شهرداری محمدشهر» که هنوز اجرایی نشده، پیمانکار مربوطه به موجب دیرکرد و تعلل شهرداری در قبال تعهدات مربوطه، حائز شرایط دریافت جریمه ۹۰۰ میلیون تومانی از شهرداری شده است.

چراغ راه حال و آینده

گفتنی است در بخش دیگری از این جلسه نیز عنوان شد که  «اکثریت ساختمانهای تجاری محمدشهر فاقد پروانه هستند و همین مسئله موجب کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری محمدشهر» شده است.

نادر ایزدبین (عضو شورای شهرمحمدشهر) در همین خصوص اعلام کرد: در این بخش همانطور که مسئول حوزه درآمدهای شهرداری اعلام کرده است ما با مطالبات ۴۰۰، ۵۰۰، و حتی ۸۰۰ میلیونی روبرو هستیم که مسلما در جهت ساماندهی این وضعیت بایستی برنامه ای مدون و قابل اجرا ارائه شود.

ایزدبین در ادامه نیز ضمن بیان این مطلب که بایستی «اصلاح بودجه شهرداری محمدشهر هرچه سریعتر در دستور کار قرار بگیرد و تکلیف اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی مشخص شود» افزود: به نظر من تخریب عملکرد مدیرانِ ادوار گذشته شورای شهر و شهرداری و یا هر حوزه دیگری سنت و رفتاری است که به غلط جا افتاده است و در واقع بجای آن بایستی تجربیات گذشته را چراغ راه حال و آینده مدیریتی قرار داد.

خبرنگار: سعید پورمند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :