محمدشهر سلام: در آسته هفته دفاع مقدس دومین یادواره «شهدا آبروی محله» در محمدشهر برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهر سلام» در محمد شهر دومین طرح «آبروی کوچه‌ها، افتخار محله» در خیابان شهیدان بورقی محمدشهر و در جوار منزل این شهدای گرانقدر برگزار شد.

بنا بر گزارش خبرنگار ما در این برنامه فرمانده حوزه ۵۱۳ شهید کاظمی محمدشهر با اشاره به طرح مذکور اظهار داشت: «آبروی محله» از طرح‌های است که برای ایجاد ارتباط بیشتر با خانواده شهدا به روش تجمیع مردم در منزل شهدا به مردم یادآوری می‌کند که زحمات شهدا سبب امنیت کشور است و این شهدا بودند که آبروی کوچه‌ها و محله‌های ایران اسلامی هستند.

به گفته علی احمدی یکی از مؤثرترین روش‌های ترویج ارزش‌های اسلامی بزرگداشت افرادی است که در آن ارزش‌ها پیشرو بوده و می­‌توانند برای دیگران الگو باشند و به عبارتی با معرفی و تقدیر از قهرمانان واقعی می‌توان آنان را به عنوان الگو معرفی کرد تا عموم افراد ترغیب شوند که سبک زندگی خود را با آنان تطبیق دهند و در نتیجه جریان سازی مناسبی در عرصه جامعه انجام شود.

علی احمدی اضافه کرد: چه الگوها و قهرمانانی بالاتر از شهیدان و چه جایگاهی بالاتر از مقام آنان و چه سبک زندگی بهتر از منش و روش آنان می‌توان پیدا کرد، پس با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا می ‌توان آنان را به عنوان الگوی واقعی شناساند و فطرت نسل جوان را بیدارتر و با بیان خاطرات دوران دفاع مقدس و بیان ابعاد مختلف زندگی شهدا، مهم‌ترین راه‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی افزود:طبق فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از خود شهادت نیست بنابراین باید با برگزاری یادوآره‌های مختلف شهداء فرهنگ ایثار و شهادت را در بین آحاد جامعه به‌ویژه نسل جوان ترویج داد.

فرمانده بسیج محمدشهر تصریح کرد: دشمنان همیشه با ترفندها و توطئه‌های مختلف برای ضربه زدن به وحدت ایران اسلامی برنامه‌ریزی داشته‌اند اما خوشبختانه نقشه‌های آنان حفظ وحدت، یکپاچگی و بصیرت مردم خنثی شده است.

 

🛎جنگ عقیده‌ای

احمدی افزود: امروزه دشمنان از طریق فضای مجازی و ماهواره می‌خواهند با ترویج عقاید و باورهای مذهبی جنگ عقیده‌ای را در بین مذاهب و  قومیت‌های مختلف ایران ترویج دهند و اتحاد ملت ایران را خدشه‌دار کند.

وی در ادامه بیان کرد: باید همه باهم با آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی نسل جوان جامعه، وحدت و یکپارچگی مسلمانان کشور را حفظ و تقویت و دشمن را در رسیدن به افکار و اهداف شومشان ناکام بگذاریم.

خبرنگار: مهدی نژاد

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :