محمدشهر سلام: همه‌‌چیز ساده است، دیوارهای بلند و آنچنانی دور زمین را احاطه نکرده‌اند و تنها لاستیک‌‌های سیاه‌رنگ، با چند سیم خاردار دور زمین وجود دارد که همین مسئله می‌تواند نشان‌دهنده آرامش و سخاوت صاحب زمین باشد که ترسی از چیده شدن محصولاتش ندارد.

وقتی داخل زمین می‌شوی، ترکیبی از باغ و مزرعه پیش رویت قرار می‌گیرد که واقعا حس خوبی را در آدم به‌وجود می‌آورد؛ درختانی جوان که با وجود نه‌چندان بلند بودن قدشان، حسابی میوه داده‌اند. آفتابگردان‌ها با غرور خاصی سرشان را به سمت آسمان برده‌اند و زردی گلبرگ‌های آنها با آسمان، تضاد خاصی به‌وجود آورده است. روی زمین جای سوزن انداختن نیست و بوته‌های بزرگ و کوچک که حسابی بار داده‌اند، آدم را برای گام برداشتن محتاط می‌کنند که مبادا گیاهان زیر پاها له شوند. کدو مسمایی، بادمجان، کدو حلوایی، خیار، فلفل دلمه‌ای، خیار چنبر، فلفل‌سبز، گوجه‌فرنگی و… در کنار هم کاشته شده‌اند. اینجا یک مزرعه محصولات ارگانیک در محمدشهر کرج است که اکبر دارستانی فراهانی، به همراه دوستش بعد از گذراندن دوره‌های مختلف در مرکز فنی و حرفه‌ای کشاورزی و شیلات زیبادشت کرج، آن را ایجاد کرده‌اند و حالا محصولاتشان را برای فروش آماده می‌کنند.

چه شد که تصمیم گرفتید محصولات ارگانیک تولید کنید؟

بازنشسته نیروهای مسلح هستم و از آنجا که پدرم در زمینه کشاورزی فعالیت می‌کرد، من هم از کودکی به این کار علاقه داشتم و بعد از اینکه بازنشسته شدم، به همراه دوست و همکارم آقای حسین فیاضی، تصمیم گرفتیم در زمینه کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک، فعالیت کنیم. برای همین منظور، منزل خود را در تهران رهن دادم و به همراه خانواده راهی محمدشهر کرج شدیم تا بتوانم به زمینی که می‌خواستم در آن فعالیت کنم، نزدیک باشم.

وقتی تصمیم‌به مهاجرت از تهران به محمدشهر کرج داشتید، با مخالفت خانواده مواجه نشدید؟

اتفاقا برعکس، خانواده از این موضوع خیلی خوشحال و راضی هستند و بارها عنوان کرده‌اند آرامشی را که در اینجا به‌دست آورده‌اند، با هیچ‌چیز عوض نمی‌کنند. حتی خواهر خانمم به همراه همسرش به اینجا علاقه‌مند شده‌اند و آنها نیز به این منطقه مهاجرت کرده و هر دو در کلاس‌های کشاورزی مرکز فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند.

دوره‌های آموزشی‌ای که گذراندید دقیقا چه بود؟

به‌مدت ۲ سال، ۱۶دوره علمی و کاربردی را در مرکز فنی و حرفه‌ای کشاورزی و شیلات زیبادشت کرج، گذراندم. دوره‌ها، بسیار زیاد بودند که در این میان می‌توانم به زراعت، باغبانی، طراحی فضای سبز، زنبور عسل و… اشاره کنم. دوستم هم حدود ۵ دوره را پشت‌سر گذاشت چون دیرتر از من شرکت در کلاس‌ها را شروع کرد. بعد از گذراندن این دوره‌ها تصمیم گرفتم محصولات ارگانیک تولید کنم و در وهله اول، در زمینی که خریده بودم، نهال کاشتم و بعد از آن، احساس کردم که زمین ظرفیت تولید صیفی‌جات را هم دارد و به همین دلیل اقدام به کاشت صیفی‌جات مختلف کردم و همه گیاهان هم بدون استفاده از کود و سم شیمیایی پرورش داده شدند. حتی کار کاشت بذر و نشاء‌گیری را به همراه دوستم، خودمان انجام دادیم.

چه میزان زمین را زیرکشت ارگانیک برده‌اید؟

زمین زیاد بزرگ نیست و حدود ۱۲۰۰متر است و ما به‌دلیل آموزش‌هایی که دیده‌ایم، توانسته‌ایم مقدار زیادی بوته، یعنی حدود ۲هزار بوته در آن بکاریم که باردهی آنها زیاد است و به‌طور کلی، محصولات ما می‌توانند نیاز حدود ۵۰خانواده را تأمین کنند. درختان میوه‌، در سال اول به بار نشسته‌اند که این مسئله بسیار باعث خوشحالی ما شده است. وقتی کارها را از صفر تا صد خودمان انجام داده‌ایم وبه نتیجه رسیده، واقعا انگیزه‌مان برای ادامه کار بیشتر و بیشتر می‌شود.

کشاورزی

صیفی‌جات و درخت میوه، به آب نسبتا زیادی نیاز دارند، برای تأمین آب با مشکلی مواجه نشدید؟

خوشبختانه دوره‌های طراحی و نصب آبیاری قطره‌ای را نیز در مرکز فنی و حرفه‌ای پشت سر گذاشتم و با بهره‌گیری از آن آموزش‌ها، مزرعه را به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز کردم تا هم در تأمین آب به مشکل نخوریم و هم در بهینه‌سازی مصرف آب، قدم کوچکی برداریم.

به غیر از تولید محصولات ارگانیک در مزرعه، محصولات دیگری هم تولید می‌کنید؟

با توجه به آموزش‌هایی که پشت سر گذاشتم، ۲۰۰متر کارگاه درست کرده‌ام و جوانه‌های پرخاصیت گندم، یونجه، شبدر و… را نیز تولید می‌کنم. همچنین توانسته‌‌ام هسته خرما را در گلدان بکارم و پرورش بدهم، علاوه بر این تمر هندی و لیموترش نیز کاشته‌ام که این گلدان‌های زیبا قرار است به‌عنوان گیاهان آپارتمانی وارد بازار شوند و زینت‌بخش خانه‌ها باشند.

چطور با آفات و بیماری‌های گیاهی مبارزه می‌کنید؟

اگر یک کشاورز به درستی و با روش‌های علمی از تولیدات خود نگهداری کند، احتمال بروز آفات و بیماری‌های گیاهی به حداقل می‌رسد ولی برای مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی، از دفع‌کننده‌های آفات و بیماری‌ها که ارگانیک هستند، مانند سرکه، فلفل تند و… با شیوه‌ای خاص بهره‌می‌گیریم.

برای شروع کار، چقدر سرمایه‌گذاری کردید؟

برای شروع کار کشاورزی به زمین و آب نیاز است و برای بقیه موارد به هزینه چندان زیادی نیاز نیست و ما تنها حدود یکی‌دو میلیون تومان برای تولید، هزینه کرده‌ایم. اگر زمین در اختیارم قرار بدهند می‌توانم با سرمایه بسیار کم، مساحت زیادی زمین را زیرکشت ببرم. برای توسعه کار هم برنامه‌های زیادی داریم و درنظر داریم یک هکتار زمین را زیرکشت ببریم که این کار حداقل برای ۱۵نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد.

محصولات ارگانیک گران قیمت هستند؛چطور باید مردم را برای خرید محصولات ارگانیک ترغیب کرد؟

تولید محصولات ارگانیک کار چندان راحتی نیست و مسلما نمی‌توان تمام نیاز جامعه را به تنهایی با این محصولات تأمین کرد. ارگانیک بودن، دلیلی بر گران بودن نیست، چون افراد با خرید محصولات غیرارگانیک، عملا باید به جای آن هزینه درمان بپردازند. ما دنبال سودآوری نیستیم و این کار را از روی علاقه انجام می‌دهیم و حتی بخش زیادی از درآمد حاصل از فروش محصولات را به نیت امام‌زمان‌(عج)، صرف امور خیریه می‌کنیم. اما برای این مسئله، یک فرهنگسازی مداوم باید صورت بگیرد تا مردم به ارزش این نوع محصولات پی ببرند. علاوه بر این، باید یک استاندارد خاص برای محصولات ارگانیک درنظر گرفته شود تا این محصولات در آزمایشگاه مورد بررسی قرار بگیرند و یک گواهی و نشان استاندارد به آنها تعلق بگیرد و این مسئله روی بسته‌بندی محصول درج شود. متأسفانه برخی افراد سودجو باعث شده‌اند که وقتی ما می‌گوییم محصولی کاملا ارگانیک است، مردم چندان این موضوع را باور نکنند. علاوه بر این،شهرداری‌ها می‌توانند با اختصاص غرفه‌ای برای محصولات ارگانیک، به نوعی مردم را با این محصولات آشنا کنند.

 

مرجع: همشهری

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :