محمدشهر سلام: «بررسی قراردادهای حوزه فضای سبز» عنوان موضوعی بود که در طی جلسه اخیر شورای اسلامی شهر محمدشهر بدان پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهر سلام» در این جلسه که شامگاه دیروز یکشنبه در محل شورا و به شکل علنی برگزار شد پیمانکار مربوطه، ناظر و کارشناس شهرداری در امر فضای سبز و همچنین مدیریت و رییس امور مالی شهرداری محمدشهر نیز حضور داشتند.

بنا بر توضیحات پیمانکار حوزه فضای سبز شهرداری محمدشهر در صحن علنی، بیش از ۳ سال است که وی با شهرداری محمدشهر همکاری دارد.

به گفته این پیمانکار در قرارداد منعقد شده وی با شهرداری، ۴۰ درصد از نحوه دریافت کل مبلغ مربوطه به شکل تهاتری مرقوم شده است.

بر اساس این گزارش گویا تقبل ردیف تهاتری در قرارداد و عدم وصول ریالی نیز یکی از علل دیرکرد در پرداخت حقوق کارگران و همچنین مبالغی نظیر واریز حق بیمه آنها بوده است.

در عین حال مسئولان شهرداری محمدشهر اعلام می کنند که تا به اکنون بر اساس مفاد قرارداد پیش رفته اند و پیمانکار مربوطه مطالبه ای از شهرداری ندارد.

فریدونی(پیمانکار) در ادامه توضیحاتش عنوان کرد: ما تا پانزدهم برج ۴ (تیرماه) حقوق و کسورات کارگران فضای سبز را پرداخت کرده ایم و متأسفانه پاره ای از مسائل نظیر معلق ماندن «صورت وضعیت» های ما توسط مسئول ذیربط در شهرداری محمدشهر منجر به دیرکرد حقوق دریافتی کارگران می شود.

وی با اعلام اینکه «طبق چهارچوب تعریفی کار و محاسبات پیش از انعقاد قرارداد، ما باید ۷۵ نفر نیروی کار داشته باشیم» افزود: ولی هم اینک ما ۸۵ نفر نیرو داریم که ۱۰ تن از آنها تحمیلی یا بعبارتی «فشاری» هستند و با « سفارشهای شفاهی» اشتغال پیدا کرده اند و حتی در جاهایی که مرتبط به فضای سبز هم نیست مشغولند.

 

تلاش در جهت حفظ منافع شهری

رییس شورای شهر نیز با تأکید بر اینکه «شورای شهر پیگیری جهت پرداخت سریع حقوق پرسنل(کارگران) و همچنین حق و حقوق پیمانکار را در دستور کار خود قرار داده است» افزود: روند شورا تعاملی است؛ و مطئمنا بایستی در نظر داشت که اگر خللی در کار این دو وزنه فضای سبز شهری(کارگر و پیمانکار) وجود داشته باشد ضررش مستقیما به شهر می رسد.

گفتنی است در پایان پیمانکار مربوطه در حضور اعضای شورا متعهد شد که تا ۱۲ روز دیگر معوقات کارگران پرداخت می شود و مسئولان ذیربط نیز در این ارتباط قول مساعد در جهت همکاری های لازم را دادند تا در نتیجه آن کارگران هرچه سریعتر مطالبات باقی مانده را دریافت کنند و از این پس این حوزه روال منسجم تری بر خود گیرد.

گزارشگر: سعید پورمند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :