محمدشهر سلام: رییس شورای اسلامی شهر محمدشهر در نشستی که با حضور مسئولان منطقه در خصوص تعیین وضعیت نهایی آرامستان و  آستان مقدس بی بی سکینه (س) برگزار شده بود بر ضرورت تقویت مدیریتی این حوزه تأکید کرد.

به گزارش محمدشهر سلام، امروز با حضور نماینده شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد، نماینده مردم کرج و آستارا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ملارد، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملارد و اعضای شورای اسلامی شهرهای ملارد، ماهدشت، صفادشت و محمدشهر نشستی فرهنگی حقوقی با هدف تعیین وضعیت نهایی آستان مقدس بی بی سکینه (س)، در محل شهرداری صفادشت برگزار شد.

 

تأکید بر لزوم استفاده از کمک‌های مردمی

 

حسین گروسی نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی طی این نشست ضمن تأکید بر لزوم استفاده از کمک‌های مردمی در جهت بهبود هرچه بهتر کیفیت اماکن مختلف کشورمان اظهار کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی کلان و دقیق توسط مدیران ادارات و ارگان‌های کشوری از بروز مشکلاتی این چنین جلوگیری کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد وحدت و همدلی بین مدیران و مسئولان ادارات و ارگان‌های مختلف یک شهرستان بیان کرد: اختلاف سلیقه امری عادی و غیرقابل انکار است اما باید از تعدد آرا جلوگیری کرد، چراکه نتیجه‌ای جز هدررفت منابع و توان دولتی در پی ندارد و با سعی در جهت تقویت همدلی می‌توان آن طور که باید و شاید به خواسته‌های این مردم شریف پاسخ داد.

۱۳۹۴۱۰۲۶۰۰۰۵۹۰_PhotoL

 

ضرورت تقویت مدیریتی

 

در ادامه این نشست، بیژن بابایی رئیس شورای اسلامی شهر محمدشهر واقع در استان البرز با اشاره به لزوم همراهی و همکاری تمام دستگاه‌ها در جریان حل معضل فعلی ساکنان شهرستان‌های دخیل در این مهم تصریح کرد: متأسفانه بدبینی‌هایی نسبت به نحوه مدیریت اداره اوقاف بر روی این آستان مقدس ایجاد و پراکنده شده است که با بحث و بررسی در جلسات این‌چنینی قابل توجیه و توضیح است.

وی خاطرنشان کرد: مقتضی است که کلیه ادارات و نهادهایی که به نوعی در بحث اداره کردن و پیشبرد برنامه‌های آستان، دخیل هستند، نمایندگان و معتمدینی برای پیگیری بهتر و بیشتر خدمات آستان وارد بحث مدیریتی شوند.

بابایی عنوان کرد: برای ارائه خدمات بی‌عیب و برنامه‌ریزی شده از جمله برنامه‌های فرهنگی، مسائل مربوط به توسعه آستان و عمران هرچه بیشتر آن هر اداره‌ای پیش‌گام شود با دیوار منع اداره اوقاف روبه‌رو نخواهد شد و اوقاف داعیه مالکیت بر این مرکز فرهنگی و مذهبی که متعلق به آحاد مردم است را ندارد.

سید احمد اجاق، رئیس شورای شهر صفادشت نیز در این نشست از روند طولانی و مکاتبات بسیار که برای تدفین اموات در آستان بی بی سکینه (س)، به‌خصوص درباره تدفین افراد کم‌بضاعت و پروسه اثبات بومی بودن آنها انتقاد کرد و دعوت رئیس اداره اوقاف از مسئولین ذی‌ربط برای کمک به بهبود خدمات در این آستان را فرصتی مغتنم در جهت حل و فصل همیشگی این مشکل برشمارد.

گفتنی است طی این نشست مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان ادارات دخیل در این مهم تشکیل شد تا ظرف یک ماه به تعیین تکلیف معضل یادشده بپردازند تا از این پس مردم شاهد بروز مشکلاتی از این قبیل برای ساکنان شهرستان‌های صفادشت، محمدشهر و ماهدشت نباشند.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :