محمدشهر سلام: سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج ضمن اشاره به تولید آسیبهای اجتماعی در نتیجه حاشیه نشینی در شهرها عنوان کرد که ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرهای محمدشهر و ماهدشت مولد همین نقصان است.

علی قنبر زمانی در گفتگو با پایگاه خبری – تحلیلی «محمدشهر سلام» و در پاسخ به این پرسش که «برنامه ریزی فرماندار جدید عرصه مدیریت شهرستان برای شهرهای جنوبی شهرستان کرج(محمدشهر و ماهدشت) چیست؟» توضیح داد: از کارهایی که به دنبال عملیاتی کردن آن  هستم یکی بحث تکمیلی در خصوص تصفیه خانه های منطقه مذکور است که در نتیجه آن بتوانیم از پساب آن  در امر کشاورزی استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجازی که در منطقه صورت میگیرد -که متاسفانه به همین علت هم بافت منطقه  بی نظم شده-  انشاء الله ساماندهی این روند نیز در دستور کارم هست تا در این زمینه هم اقدامات مؤثری را انجام بدهیم؛ و بتوانیم شهرهای اقماری شهر کرج را کنترل بکنیم چون عدم کنترل این مباحث موجب افزایش ورود مهاجرین می شود.

این مسئول اضافه کرد: مهاجرین بواسطه هزینه های کمتر اسکان در شهرهای جنوبی شهرستان کرج(ماهدشت و محمدشهر)، بیشتر به این مناطق ورود دارند  و اقدام به اسکان و ساخت خانه می کنند که متاسفانه این امر بیشتر به اشکال غیر مجاز آن صورت می پذیرد و در نهایت این رویه منجر به حاشیه نشینی در این مناطق می شود.

فرماندار کرج در همین رابطه ادامه داد: «حاشیه نشینی» هم اینک به عنوان یک معضل اجتماعی مطرح است زیراکه از بطن آن آسیبهای اجتماعی زیادی تولید می شود؛ لذا مطمئنا در این خصوص مدیریت شهرستان برنامه های ویژه ای را دنبال می کند.

علی قنبر زمانی با بیان اینکه «چیزی حدود ۳۰۰ و ۳۰ هزار نفر در شهرهای محمدشهر، کمالشهر و ماهدشت  اسکان دارند و این شهرها پتانسیل نیروی انسانی بسیار خوبی را دارند» افزود:  این منطقه به لحاظ نیروی انسانی ظرفیتهای قابل استفاده و مثبتی دارند که امیدواریم با برگزاری جلسات مستمر با مدیران شهری و شهروندان این شهر (به لحاظ اشرافیت بیشتر آنها بر منطقه) آخرین نقطه نظرات و پیشنهادان را جمع آوری کرده و سپس به برنامه ریزی مدون و کاربردی اقدام کنیم تا در نتیجه آن بتوانیم مشکلات مردم و منطقه را کاهش بدهیم.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :