محمدشهر سلام: مسایل و مشکلات صاحبان صنایع شهرک صنعتی داشلیجه محمدشهر روز گذشته با حضور معاون برنامه ریزی ، اداری ومالی فرمانداری این شهرستان همزمان با بازدید از چند کارخانه از جمله قطعات خودرو، سردخانه و … بررسی شد.

به گزارش محمدشهر سلام به نقل از ایرنا، معاون برنامه ریزی، اداری ومالی فرمانداری فردیس در نشست با هیات مدیره شهرک صنعتی داشلیجه مشکین دشت فردیس گفت: شهرک صنعتی داشلیجه یک شهرک صنعتی مشترک بین شهرستان فردیس و محمدشهر کرج است که در مرزبندی حوزه ها مشکل ایجاد کرده است.
محمدمجردافزود: مجوز نداشتن مشکل دوم این شهرک صنعتی است که از گذشته پیگیر حل این موضوع بودیم و امیدواریم در سفر رئیس جمهوری به استان البرز بتوانیم این مشکل را مرتفع کنیم.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی داشلیجه جزء شهرک های مصوب نیست، گفت:برخی سرمایه گذاران در گذشته و به مرور زمان در این مکان اقدام به تاسیس کارخانه در کنار هم کرده اند.
مجرد اظهار داشت: ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک فعالیت می کنند و به دنبال این هستیم که با همکاری هیات مدیره شهرک صنعتی داشلیجه را مصوب کنیم.
معاون برنامه ریزی،اداری ومالی فرمانداری فردیس گفت: اگر این شهرک مصوب شود ی کسری اختیارات به شهرک تعلق می گیرد که خود شهرک می تواند آن را اداره کند.
مجرد افزود: در طی سال های فعالیت این شهرک به دلیل عدم مصوب شدن این منطقه صنعتی تحت عنوان شهرک صنعتی مجوزدار در لیست شهرک های صنعتی کشور، فعالان آن با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و از بسیاری تسهیلات نیز محروم ماندند.

داشلیجه
وی ادامه داد: ایرادی که بر صاحبان صنایع داشلیجه وارد شد عدم تعامل هیات مدیره این شهرک صنعتی با فرمانداری فردیس است که تاکنون آنها در فرمانداری این شهرستان حضور نداشتند و خود ما به سراغ آنها رفتیم.
معاون برنامه ریزی،اداری و مالی فرمانداری فردیس از هیات مدیره و صاحبان صنایع شهرک صنعتی داشلیجه خواست تعامل بیشتری با فرمانداری داشته باشند تا مشکلات آنها برطرف شود.
مجرد افزود: قرار شد صاحبان صنایع داشلیجه مشکلات خود را با اولویت بندی شده مکتوب برای فرمانداری ارسال تا ما نیز بتوانیم یکی پس از دیگری مشکلات آنها را حل کنیم.
وی ادامه داد: این بازدید برای حمایت از صنایع و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام شد و حمایت دولت از صاحبان صنایع رونق تولید و توسعه اقتصادی را به دنبال دارد.
وی بیان کرد: اگر صاحبان صنایع مورد حمایت جدی قرار گرفته و مشکلاتشان رفع شود، بدون شک فعالیت‌های آنان منجر به پویایی صنعت و رشد اقتصاد کشور خواهد شد.
وی اظهار داشت: نبود سیستم روشنایی معابر، آسفالت، جدول، آب، گاز، برق و نداشتن مجوز خدمات رسانی از جمله مشکلات این شهرک است.

عدم حضور مسئولان محمدشهر در برنامه

گفتنی است مشکلات صنایع شهرک صنعتی داشلیجه در  حالی در فردیس بررسی شد که با وجود مشترک بودن محدوده جغرافیایی این شهرک صنعتی ( بین شهرستان فردیس و محمدشهر) هیچگونه دعوتی از مسئولین محمدشهر برای شرکت در این برنامه صورت نگرفته است.

در همین رابطه محمدشهر مهرزاد نایب رییس شورای شهر محمدشهر در گفتگو با خبرنگار «محمدشهر سلام» ضمن تأیید صحت موضوع از دعوت نشدن مسئولین محمدشهری به برنامه مذکور انتقاد کرد.

به گفته مسئول نامبرده مشکلاتی نظیر عدم وجود مرزبندی مشخص بین شهرک داشلیجه و مناطق همجوار در ادوار گذشته شورای شهرمحمدشهر بوجود آمده است.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :