محمدشهر سلام: کانون بازنشستگان شهر های محمدشهر، مشکین دشت و ماهدشت طی در خواستی از پایگاه خبری  «محمدشهر سلام» خواستار پیگیری تجهیز حداقل یک پل عابر پیاده در محمدشهر به سیستم مکانیزاسیون(آسانبر) شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری محمدشهر سلام، آنچه مشخص است در این دوره و زمانه بالا و پایین رفتن از پله چه در منازل و چه در پل های عابر پیاده برای بیشتر مردم تبدیل به معضلی بزرگ شده و بیشتر بیماران و سالمندان از آن با عنوان مصیبت یاد می کنند.

همچنین آنچه از زبان آمار بر می آید حوادث تصادف منجر به فوت در زیر پل های عابر نیز کم نبوده تا جایی که چندی پیش رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اعلام اینکه بیشترین کشته‌شدگان حوادث رانندگی سال ۹۰ تاکنون در زیر پل های هوایی اتفاق افتاده است گفت که برخی پل‌های هوایی استانداردهای لازم را ندارند.

اما به راستی دلیل اصلی عدم استفاده از پل های عابر پیاده چیست؟ یکی از کارشناسان مربوطه معتقد است پل‌های هوایی براساس میزان تردد عابران پیاده درمعابر نصب می شود و دلیل استفاده نکردن از آن به دلیل پایین بودن فرهنگ شهروندی است اما خیلی از افراد از جمله سالمندان و بازنشستگان عدم وجود سیستم مکانیزاسیون(آسانبر) را علت نقیصه مورد نظر می دانند.

IMG_9736

حکایت پاهای ناتوان بازنشستگان محمدشهری و پله های پل های عابر پیاده

حال در همین ارتباط کانون بازنشستگان شهر های محمدشهر، مشکین دشت و ماهدشت طی در خواستی از پایگاه خبری  «محمدشهر سلام» خواستار پیگیری تجهیز حداقل یک پل عابر پیاده به سیستم مکانیزاسیون(آسانبر) در این شهر شد چراکه اکثر بازنشستگان به دلیل ضعف جسمانی قادر به استفاده از پلهای قدیمی(پله ثابت) نیستند و همچنین نقصان در این امر موجب مخاطراتی برای قشر مربوطه می شود.

حجت ارشدی عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان استان البرز در گفتگو با پایگاه خبری «محمدشهر سلام» در خصوص آمار اعضای کانون بازنشستگان در جنوب شهرستان کرج نیز عنوان کرد: در شهرهای مذکور بیش از ۱۱ هزار بازنشسته تحت پوشش کانون بازنشستگان که محل استقرار آن در شهر محمدشهر واقع است هستند.

به گفته ارشدی این ساختمان کانون بازنشستگان که در شهر  محمدشهر مستقر شده است به جهت رفاه هرچه بیشتر حال اعضا در شهرهای محمدشهر، مشکین دشت و ماهدشت مورد تملک کامل این کانون قرار گرفته است و بیشتر امور جاری مربوط به این قشر را انجام می دهد تا بازنشستگان مجبور نباشند به شهر کرج تردد کنند.

پل عابر پیاده

علت اصلی عدم تکمیل یک پل عابر پیاده در محمدشهر

گفتنی است در همین ارتباط علت اصلی عدم تکمیل یک پل عابر پیاده در محمدشهر از سوی فرماندار کرج اعلام شد.

به گفته فرماندار شهرستان کرج علت عدم تکمیل طرح احداث یک پل عابر پیاده در ابتدای بلوار گلستانک محمدشهر ( که یک پایه آن در مقابل بانک صادرات و پایه دیگر آن در مقابل یک ساختمان تجاری قرار دارد) عدم موافقت و عدم رضایت مالک ساختمان مذکور و مدیریت بانک مربوطه است.

محمدتقی ایرانی در پاسخ به پرسشی که از سوی خبرنگار محمدشهر سلام در همین ارتباط مطرح شده بود توضیح داد: علت اصلی عدم تکمیل پروژه پل عابر پیاده محمدشهر که در ابتدای بلوار گلستانگ (بانک صادرات) قرار دارد عدم موافقت یکی از شهروندان محمدشهر است که در همان نقطه صاحب یک دستگاه ساختمان می باشد  و همچنین عدم موافقت بانک مذکور که به دلایل امنیتی معترض تکمیل این پروژه است.

IMG_9586

ایرانی افزود: ضمن اینکه زمان پلهای عابر پیاده غیره مکانیزه تمام شده است. در واقع اگر مکان طرح جابجا بشود و همچنین به شکل مکانیزه دربیاید مشکلی در این باب وجود نخواهد داشت.

به گفته وی مکان جدید در نظر گرفته شده برای این مهم روبروی مسجد جامع محمدشهر(مخابرات – مرقد شهدای گمنام) است که در این ارتباط موافقت های لازم هم گرفته شده است.

این مسئول همچنین در این ارتباط تصریح کرد: در جای فعلی نیز  اگر موافقت مالک مربوطه و مدیرت بانک مذکور حاصل بشود ما حرفی ندارم.

در عین حال یکی از اعضای شورای شهر محمدشهر در این باره به خبرنگار ما می گوید: تکمیل این طرح در جای فعلی حتی مورد موافقت شورای تأمین شهرستان نیز قرار دارد و اقدامات حقوقی نیز در خصوص آن انجام گرفته است اما جای تعجب دارد که چرا همچنان مالک ساختمان مربوطه بر این امر مسجل معترض هستند.

تهیه و تنظیم: سعید پورمند

 انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :