محمدشهر سلام: رئیس اداره تأمین اجتماعی ملارد از آغاز به کار دفتر کارگزاری بیمه در بخش صفادشت تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری محمدشهر سلام، سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ملارد ظهر امروز با حضور حمید رستمی رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان در دفتر این شورا تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور غلامحسین خدایار رئیس، قنبرعلی صفری نماینده شورای شهرستان در شورای اسلامی استان تهران، محرم خلج عضو شورای شهرستان و شهر ملارد، احمد امینی و علیرضا جمور اعضای شورای شهرستان و شهر ملارد برگزار شده بود، حاضران در راستای رفع مشکلات اداره تأمین اجتماعی شهرستان ملارد به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

حمید رستمی در این جلسه اظهار کرد: جمعیت شهرستان ملارد مطابق آخرین آمار ۴۳۰ هزار نفر است که ۱۷۲ هزار نفر از این جمعیت که ۴۰ درصد شهروندان را در بر می‌گیرد زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان ملارد بیان کرد: به دلیل نو پا بودن این شهرستان و به تبع آن تازه تأسیس شدن اداره تأمین اجتماعی، این نهاد شکل و ساختار مناسب ندارد و همچنین اجاره‌ای بودن ساختمان و نبود پارکینگ معضلات و مشکلاتی را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: از طرفی مشکلات مالی اداره و عدم پرداخت مطالبات اداره تأمین اجتماعی از جانب شهرداری‌ها صفادشت و ملارد که چالش بزرگی است کار را سخت‌تر کرده، به همین دلیل نیاز به همکاری و همیاری مجموعه‌های شهری به این اداره داریم.

رستمی تصریح کرد: با استقرار نمایندگی بیمه تأمین اجتماعی در بخش صفادشت با مشکلاتی مواجه بودیم که با پیگیری‌های به عمل آمده مجوز این کار گرفته شد و این نمایندگی به زودی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان ملارد خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت زیاد منطقه  جانمایی نمایندگی بیمه تأمین اجتماعی در بخش صفادشت امری ضروری است که با راه‌اندازی و استقرار آن و همچنین ارجاع پرونده‌های اخترآباد از اشتهارد به شهر ملارد شاهد ارائه خدمات تمدید اعتبار و لیست بیمه به ساکنان این منطقه خواهیم بود.

وی در پایان متذکر شد: بیمه ساختمان‌ها و ارجاع مالکین از طرف شهرداری و دهیاری باید قبل از صدور مجوز ساخت انجام شود و بر اساس دستورالعمل، هفت درصد دریافتی مجوز ساخت بابت حق بیمه کارگران ساختمانی دریافت می‌شود و این مبلغ در روستاها ۵۰ درصد شهرها محاسبه خواهد شد که این موضوع باید از طریق شوراهای فرادستی و فرمانداری پیگیری شود. / فارس

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :