محمدشهر سلام: شهردار مشکین دشت فردیس گفت: تا کنون ۴۵ هکتار بافت فرسوده مسکونی در مشکین دشت شناسایی شده است.

به گزارش محمدشهر سلام، محبوب فروزنده در گفتگویی که امروز با ایرنا داشت افزود: بافت های فرسوده شامل محله باغ نصرت ،سراب و مشکین دشت سابق قرار دارد که از استحکام پایینی برخودار هستند و به لحاظ ساخت ساز نیز به شکل غیر اصولی بنا شده اند.
این مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه بازسازی بافت های فرسوده در مشکین دشت گفت: واحد بافت فرسوده با هدف رسیدگی و اطلاع رسانی به شهروندان در شهرداری مشکین دشت فعال شده است.
فروزنده افزود: قرار دادی با شرکت عمران مسکن سازان بسته شده است که مشکل اصلی بافت فرسوده عدم سند مالکیتی بعضی از مالکان می باشد که تسهیلات در اختیار آنان قرار می گیرد.
شهردار مشکین دشت گفت: قولنامه ای بودن اراضی و املاک شهر مشکین دشت از مشکلاتی است که سبب شده تا مردم نتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.
فروزنده با اشاره به وجود ۴۵ هکتار بافت فرسوده در مشکین دشت از شهروندان خواست برای بازسازی این بافت ها با توجه به اختصاص بودجه مناسب اقدام کنند.
وی اظهار کرد: در راستای سند مالکیت با بنیاد مسکن وارد مذاکره شدیم امکانات در اختیار آنها قرار داده شده که تا پایان امسال حدود ۱۵ هزار سند مالکیت صادر شود.
وی از پروژه های عمرانی مهم در مشکین دشت را بوستانی به نام ورزشکاران نام گذاری شده است در محله باغ حسینی در فاز نخست به متراژ دوهزار و ۸۰۰ متر و با اعتبار بالغ بر پنج میلیارد ریال آغاز شده است.
فروزنده گفت: مشکین دشت دارای ۱۲ بوستان می باشد که مساحت کل فضای سبز این بوستانها ۱۲ هکتارو پنج هزار اصله نهال در بلوارها و ۳۴ هزار درختچه و گل در دیگر نقاط کاشته شده است.

انتهای پیام/.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :