محمدشهر سلام: به گفته یکی از اعضای شورای اسلامی شهر محمدشهر شهروندان این شهر هم اینک هزینه ای مازاد بر آنچه شهرهای همجواری همچون ماهدشت و صفادشت برای خرید قبر می پردازند پرداخت می کنند.

رییس کمیسیون خدمات شهر و فضای سبز شورای شهر محمدشهر در گفتگو با خبرنگار «محمدشهرسلام» در همین رابطه عنوان کرد: اکثریت شهروندان محمدشهر به واسطه قرابت مکانی و طبق سنت و رسمی قدیمی برای تدفین اموات خود به آرامستان بی بی سکینه (س) مراجعه می کنند.

غلامرضا نوری فرد افزود: همانطور که مشخص است این آرامستان در حریم استان تهران، شهرستان ملارد  و شهر صفادشت است که بر همین اساس  شهرداری شهر صفادشت برطبق توافقات موجود با مدیریت آرامستان و اوقاف نسبت به برخی از امور عمرانی مربوط به آرامستان مساعدت و همکاری دارد که  البته شهرداری شهر ماهدشت هم از این امر مستثنی نیست.

وی ادامه داد: به همین واسطه افراد بومی در صفادشت برای خرید محل دفن مبلغی کمتر از ۵۰۰ هزارتومان و شهروندان ماهدشت نیز در این رابطه یک و نیم میلیون تومان وجه پرداخت می کنند و این در حالی است که برای احقاق این امر برای شهروندان محمدشهر بایستی مبلغی ۵ میلیون یا حتی بیش از آن پرداخت شود.

به گفته این مسئول مدیریت شهری محمدشهر در این خصوص با مسئولان ذیربط آرامستان مذکور مذاکرات و مکاتباتی را داشته است که البته تا بحال به نتیجه قطعی منتهی نشده است ولیکن این مسئول بر این عقیده است که مساعدت عمرانی(اعتباری) در برخی از امور آرامستان مورد اشاره می تواند در بحث کاهش هزینه ها در این رابطه مؤثر واقع شود.

نمایندگان محمدشهر در هیئت امناء آستان مقدس بی بی سکینه(س) حضور خواهند داشت/ آرامستان جنوب شهرستان کرج در شُرف بهره برداری

در همین رابطه گفتنی است که در حدود ۳ ماه پیش رییس شورای اسلامی شهر محمدشهر در گفتگویی که با خبرنگار «محمدشهر سلام» انجام داد از تشکیل هیئت امناء آرامستان و  آستان  مقدس بی بی سکینه(س) برای تقویت هرچه بهتر حوزه مدیریت این مکان خبر داده بود.

بیژن بابایی در پاسخ به این پرسش خبرنگار ما که خروجی «تشکیل جلسه رسیدگی به وضعیت نهایی حوزه مدیریتی آستان مقدس بی سکینه (س)» که چندی پیش با حضور مسئول منطقه شکل گرفت چه بود؟ عنوان کرد: در این جلسه قرار بر این شد که هیئت امنایی برای آرامستان و  آستان  مقدس بی بی سکینه(س) تعریف بشود.

این مسئول افزود: طبق این برنامه ریزی قرار است که ضمن تشکیل هیئت امنا، یکی از آن از اعضای آن، عضوی از شورای شهر محمدشهر  و همچنین یک معتمد از شهر محمدشهر باشد و به همین ترتیب از شهرهای ماهدشت و صفادشت، و به علاوه مسئولین اوقاف در این هیئت حضور داشته باشند.

بابایی ادامه داد: در واقع هدف اصلی شکل گیری این جریان تقویت ارکان مدیریتی و عملیاتی کردن طرح جامع آستان است که در نتیجه آن رضایت شهروندی نیز حاصل می شود.

گفتنی است چند روز پیش رییس شورای اسلامی شهر محمدشهر به اتفاق نمایندگانی از حوزه مدیریتی شهری محمدشهر در جلسه ای که با حضور نماینده شهرستان‌های قدس، شهریار و ملارد، نماینده مردم کرج و آستارا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ملارد، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملارد و اعضای شورای اسلامی شهرهای ملارد، ماهدشت، صفادشت برگزار شد وضعیت نهایی حوزه مدیریتی آستان مقدس بی بی سکینه (س) را در محل شهرداری صفادشت پیگیری کردند.

همچنین به گفته مسئول نامبرده فارغ از مسئله یادشده طرح احداث آرامستان جنوب شهرستان کرج (منطقه پلنگ آباد- بعد از پلیس راه ماهدشت) به مقیاس ۲۴۰ هکتار در مرحله دیوار کشی و قطعه بندی است.

انتهای پیام/.

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :